Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem blikajuce ziarovky

ahoj, mam problem s elektrikou, v celom dome nam blikaju ziarovky, potom sa rychlo pokazia, vsetky su led a neviem, kde by mohol byt problem.... v skrini som podotahoval, co som videl, ale bude sa musiet otvorit asi, ze?

často to bývá způsobeno povoleným nulovým vodičem u elektroměru.
Vždy to řeším s čezem formou havárie, zavolám, že nutně z důvodu poruchy odblombovávám elektroměr (nahlásí se odběratel) s tím, že oprava bude provedena ihned a zítra si to můžou převzít.
Beru, že vše za elektroměrem je zkontrolované. jinak RT (já) a měřením zjistím co to je.
Máš čím změřit alespoň napětí na síti?

Nejspíš bude problém někde na spoji u pracovního (N, nebo PEN) nulového vodiče. Může být nejspíše někde v přívodu, buďto na hlavním přívodu do přístrojového rozvaděče, nebo v elektroměrové skříni, případně i v přípojkové skříni. Pak se podle individuelního zapojení jak spotřebičů, tak i žárovek, mění hodnota fázového napětí, neboť se neuzavírají obvody vůči "nule", ale mezi fázemi. Doporučuji opravu odborníkem!!!
Při zásahu do el.zařízení laikem hrozí velké a život ohrožující nebezpečí úrazu!!!

V tom prípade skontroluj napájanie ešte pred meračom, na svorkách hlavného ističa (ak nie je zaplombovaný istič), či "neblikoce" konkrétna fáza 230V/50Hz s nulákom, ako sa vraví u nás, "valaška pri boce, len tak sa blkoce".

Problém môže byť v hlavnom prípoji na ktorý by si nemal mať teoreticky dosah, lebo to nie je tvoj majetok. Ak je vedený hl. prípoj k nehnuteľnosti luftom, vietor čo-to uknísal, bosorky na metlách urvali, ak je v zemi, vlhkosť čo-to ukorodovala.

To sice ano, ale aspoň já to pochopil tak, že ty žárovky blikají, když jsou zapnuté. Ve tvých výsledcích hledání (kdyby ses na ně kouknul) se řeší blikání vypnutých žárovek! Ono blikání zapnutých žárovek není vlastnost (běžná u vypnutých žárovek) ale vada zřejmě rozvodu...