Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vyměnil servis skutečně rozvody?

Dobrý den,

před několika dny a asi 50 kilometry jsem navštívil autorizovaný servis a zaplatil za výměnu rozvodů a vodní pumpy. Sadu jsem vzal levnější - neoriginální.

Trochu všeobecně: je možné, že rozvodový řemen po 50 kilometrech vypadá, jako na fotkách? Mně přijde, že je stavu jako původní 12 letý řemen...

Může být jakkoliv nový nekvalitní řemen v takovém stavu po pár kilometrech?

loading...

Je to povinnost servisu vracet staré díly. Klínový řemen vzal čert, při jeho destrukci maximálně nedojedeš domů, ale u rozvodového už bych se bál. Při jeho poruše (a nemusí zrovna prasknout, stačí kduž o zub či dva přeskočí) ti vyskáčou ventily kapotou a hlava je bude bezprostředně následovat.

I proto jsem nadobro opustil autoservis, kde jsem si nechal dělat brzdy. Nejen, že jsem neviděl původní brzdy, ale o zápis do servisky jsem si musel říct, o fakturu taky, auto načuchlý tabákovým smradem a bedýnky vypitých lahváčů v dílně taky dobrej dojem nedělají. Se sklopenýma ušima jsem se vrátil do servisu, kam jsem jezdil původně, tam mi vadný díly vždycky ukázali.

Neriešte už ,prosím vás otázku vrátenia starých ,vymenených dielov.Je to o ničom.
Je treba sa zamerať na to či skutočne boli rozvody vymenené v rozsahu ako požadoval zákazník ,alebo ako požadoval skutočný stav rozvodov.
Inak je to " mlátenie prázdnej slamy"!!!