Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pestovanie priesad pod LED

Zdravím,

Plánujem zasadiť semená a vypestovať priesady rastlín (papriky, paradajky, baklažán ...)
V izbe mám dosť temno, preto uvažujem nad prisvetlením. Už dlhšie mám z ebayu tieto LEDky : https://www.ebay.com/itm/10Pack-20-30-50W-Full-Spectrum-380nm-840nm-COB-LED-Plant-Grow-Light-Chip-XHE/112705396341?var=413176457246&hash=item1a3dc3de75:m:mVxxCoWl6So5ZJWqpVnRvGQ
Mám 50W čip. Samozrejme to pôjde na chladič a bude patrične elektricky zapojené aj s prihliadnutím na IP ochranu a fakt že napájanie je na 230V AC.
Nemám ale predstavu, koľko tých čipov je potrebné napríklad na plochu 1x1m na ktorej sú kelímky s priesadkami. Stačí 50W ? Alebo 100 W ? 200 W ?
Neviem to ani teoreticky odhadnúť.
Má niekto skúsenosti ?

Ďakujem,

Když zavítáš na grower.cz, uvidíš, že tam hoši běžně bylinky pod LED pěstují a roste to víc než dobře, takže na řeči ohledně spektra bych se moc neohlížel. Ostatně v akvaristice se dnes taky používají už takřka výhradně LED světla a akvarijním rostlinám se pod nimi též daří. Jen ten výkon je dost slabý, jak píše bahno, jako minimum bych bral těch 250W na čtvereční metr, pokud bys chtěl, aby ti pod tím světlem i něco dozrávalo, tak i víc.