Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bojler neodkapává

Dobrý den, již několik let mám na chalupě ve sklepě elektrický bojler (Dražice). Celou tu dobu (cca 3roky) bojler neodkapává-a to vůbec ani kapka . (starý původní bojler silně odkapával) . Nic jsme neřešili, protože nám bylo instalatérem řečeno, že o nic nejde, že záleží na tlaku a teplotě vody. Tlak vody je nastaven na 3bary, teplota na E-ekonomický provoz. Nyní jsme měnili plynovou karmu za elektrický bojler v bytě a tento bojler odkapává /teplota nastavena na 60st.C/. V manuálu jsem se dočetl, že správně by bojler měl odkapávat. Mám obavu, aby bojler na chatě nebyl vadný a časem nedošlo k nějaké havárii. Prosím o radu, zda je výše popsaný stav možný, nebo mohu něco udělat aby bojler odkapával, nebo je lepší bojler na chalupě vyměnit. Děkuji za radu.

Takže po lopatě, pro tazatele. Propouštění užitkové vody do pitné je jev nežádoucí, po ohřevu už je voda užitková. Navíc na chalupě voda dlouho stojí. Pojistný ventil má pojistnou funkci a je žádoucí, aby fungoval správně.
Ale už jsem viděl pospojený bojler připojený dvoulinkou schuko zástrčkou do tuzemské zásuvky, mne nemůže lajdáctví překvapit.