Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Olej do motorové pily

Dobrý den.
ráda bych se poradila, je-možno bez problému použít pro mazání řetězové elektrické pily (starší Narex)
použít motorový olej Madid super nebo Trysk super, ještě starý značky PP. Samozřejmě nepoužité.
Možná se dané už nevyrábí, nebo jmenují jinak. Nebo je nutné koupit speciální olej, tedy vím, že není dobrý eko.
Díky.

Pro mazání ano, jakýkoli nejlevnější motorový olej je OK.

"eko" oleje už mi do pily nesmí. Jelikož ji nepoužívám denně, mají po čase tendence tuhnout a zalepit kde co. A vypouštět a proplachovat nádržku po každém použití se mi fakt nechce.

Dobrý den,přesně tak,rostlinné oleje tvdnou,zalepují pumpičku i přívody oleje do lišty,pár pil do kterých byly tyto oleje nality jsem čistil,všude tvrdá hmota bránící průtoku,některé modely docela složitá záležitost.
Sám do pil,ať elektrických,nebo benzinových používám běžný převodový olej.Pokud je mrazivé počasí,tak olej přiředím troškou petroleje,lépe pak teče,protože mrazem ztuhlý olej špatně maže a pak se ničí lišta,řetězové kolo i řetěz.:-)

Šest let to takhle provozuji a pila maže jako víno.Kolega se kterým jezdíme těžit dřevo maže rostlinným víc jak dvacet let a nikdy se s tímhle nesetkal.Asi to je tím, že za sezonu vytěžíme sto kubíků, našpalkujeme, pily vyčistíme a odstavíme bez jediných zbytků maziv a benzínu.

Tak to je jiná,když důkladně vyčistít,tak potom nemá co zaschnout,ale kdo používá pilu průběžně během roku, mazivo a palivo zůstávají v pile nastávají problémy,které jsem popsal.Z důvodu,že dřevo ze zdravotních důvodů řežu na etapy,kterých je hodně,tak raději klasický převoďák a je klid od zasychání.Jinak pilu po každém řezání vyfoukám tlakovým vzduchem,mastnotu utřu suchým hadrem a uložím do dílny.:-)

Při používání pily v domácí dílně,etc,je vhodné používat oleje dle teplot ,Například je nutno pořezat v -10ti dřevo ve dřevníku ,pak použiji řidší olej,používám motorový,například ..10W-40,automat ATF,etc.V létě je možno i PP,který neodpovídá mým zimním požadavkům. Když jsem požádán kamarády na akci na zahradě,použiji řepkový olej,jehož zbytky se v půdě lehce odbourají.V dílně jej nepoužívám,PROKAZATELNĚ umí zalepit mazací cesty !

Je absolutne jedno aký olej sa použije ,motorový ,prevodový,použitý motorový(čistý),alebo rastlinný.
Len pri rastlinnom oleji treba pred koncom pílenia asi 15-20 min.vyliať zbytkový rastlinný olej a spätne naliať asi 1dl akéhokolvek motorového oleja-aj použitý(ale čistý).Ten to prečistí od rastlinného oleja.

Tak také jsem se snažil používat Eko.Ale protože řežu tak nějak 2x až 3x do roka tak konkrétne Narexku jsem tímto totálně zabetonoval.A dalo to dost práce to vyčistit.Ale pumpa mazání je opravdu jednoduchá a tak tam leju zásadně olej vyjetý.A poklud se jedná o ekologii tak to dřevo řežu tak aby to stříkalo na podložku z igelitu kterou potopm ekologicky likvidují ve sběrně.V Homelitce také používám levný olej ze starých zásob strojní.nebo motorový .A protože už do lesa nechodím tak mě ekologický olej může být ukradený.