Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Li-Pol akupack

Dobrý večer. Mam akupack 11,1V Li-Pol viz.odkaz a chtěl jsem se zeptat, jestli v akupacku je nějaký obvod, který odpojí baterii při nízkém napětí? Chci ho použít na takový 12V ofukovač prachu a tak mě zajímá, jestli musim hlídat napětí a včas nabít, aby se baterie nepodvybily.. Děkuji za odpovědi, zdraví Petr

https://www.conrad.cz/akupack-li-pol-modelarstvi-conrad-energy-hardcase-t-zasuvka-11-1-v-4000-mah-20-c.k1416555

Tyto modelářské akupacky neznám ale tipuju, že v tom není žádná elektronika, hlídání nízkého napětí podle mě zajišťuje to autíčko/vrtulník/dron, nebo co se tím napájí...
Snad ti poradí nějaký modelář, co s tím má zkušenosti...

PS: Jestli sem nějaký znalý modelář koukne, poradí jak výrobci počítají ty parametry? Myslel jsem, že to 20C znamená maximální zatěžovací proud odvozený z kapacity článku nebo-li 20x4A=80A ale na tom článku je uveden taky max nabíjecí proud 8A a ještě max vybíjecí proud 160A=20x8A, takže to C není kapacita ale max. nabíjecí proud?

Tak, tak, není tam nic. Hulvát by napsal, že tam je lautr ho… Má to jen vyvedené výstupy z jednotlivých článků pro připojení balancéru pro nabíjení. Odpojení při poklesu napětí zajišťují obvody v regulátoru (BEC).
NějakéčísloC by správně měl být trvale povolený vybíjecí proud (kapacita=1C).