Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zarovnání ostění

Zdravím, potřeboval bych poradit, čím nejlépe zarovnat ostění před instalací okna? Jde o to, že po řezání cihel je v ostění žebrování cihly a chtěl bych to celé vyrovnat. Je něco, co je pevné a dá se poté do toho krásně upevnit okno, aniž bych se bál, že to třeba upadne (něco pevné, jako chem. kotva apod)? Nebo to jen vyhrubovat a hotovo?

http://www.svepomoci.cz/forum/11-hruba-stavba/4952-zarovnani-osteni-okna.html#13749

Pokud to překlady umožňují jako že ano, tak otvory ještě rozšířit, ostění osekat a vyrovnat alespoň 30mm XPS lepeným pěnou jak píše yuraj. Dokonalé, čisté řešení.

P.S.: zase jsem si v té diskuzi přečetl radu lepidlem. flexi k tomu. tak to už mně ta žilka dneska vážně prdla jdu to rozdejchat do stavby... :(

Okno bude držet na šroubech, které se dělají až 20 cm dlouhé. Takže jestli to bude pěna, nebo omítka je vaše volba. Přisekávat celý otvor kvůli izolaci je zajímavé řešení, ale beztak bude okno vysazené na okraj otvoru, tak proč si dělat práci s lepením EPS v interiéru?

Petane,
vždyť tam musí přijít izolant!!
Nebo to stavíte postaru někdy před 20 lety?
Okno se upevňuje turbošrouby přes držáky oken do cihel. Podle druhu cihly stačí 10-15cm dlouhé. mezera mezi okny se vyplní pěnou, rám oken se chcová do izolantu.

Jak někdo v jiné poradně napsal, že flexibilní lepidlo, tak to je mrhání peněz a prací. Lepidlo je hloupost.