Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spínání pochůzkového osvětlení schodiště

Zdravím,
plánuji na RD na schodišti osvlětlený každý třetí schod klasického dvojramenného schodiště Ledkou v krabici na schodem. Chtěl bych jej spínat pohybovým čidlem ideálně v kombinaci se soumrakovým čidlem nebo spínacíma hodinama na DIN do rozvaděče kvůli zamezení spínání přes den. Pohybová čidla jsem plánoval do dvojrámečku s vypínačem hlavního osvětlení schodiště. Jsou to čidla která snímají rovinně 180 stupňů. Dají se tyto čidla např. vymaskovat zevnitř papírkem aby zabírali jen schodiště a ne chodbu? tj. cca 90 stupňů? Nebo máte někdo zkušenosti s jiným ověřeným spínáním? Děkji za typy a přikládám odkaz na čidlo které jsem uvažoval, snad to nebude považování za reklamu. Toto čidlo má i soumrakový snímač. http://www117.abb.com/catalog.asp?thema=15045&category=4896

Jak za vodou.. pohybové čidla budou samozřejmě jen dvě.. nahoře dole, náklady tisíc korun+ led světla.. není to investice na týden. Pokud máte ale lepší řešení budu rád. Nepotřebuji aby mi i těch pár W svítilo i v noci a o dovolené. Tam je pak jako protiargument zase spotřeba dvou čidel která se rovná pomalu těm ledkam.. od oka