Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spínání pochůzkového osvětlení schodiště

Zdravím,
plánuji na RD na schodišti osvlětlený každý třetí schod klasického dvojramenného schodiště Ledkou v krabici na schodem. Chtěl bych jej spínat pohybovým čidlem ideálně v kombinaci se soumrakovým čidlem nebo spínacíma hodinama na DIN do rozvaděče kvůli zamezení spínání přes den. Pohybová čidla jsem plánoval do dvojrámečku s vypínačem hlavního osvětlení schodiště. Jsou to čidla která snímají rovinně 180 stupňů. Dají se tyto čidla např. vymaskovat zevnitř papírkem aby zabírali jen schodiště a ne chodbu? tj. cca 90 stupňů? Nebo máte někdo zkušenosti s jiným ověřeným spínáním? Děkji za typy a přikládám odkaz na čidlo které jsem uvažoval, snad to nebude považování za reklamu. Toto čidlo má i soumrakový snímač. http://www117.abb.com/catalog.asp?thema=15045&category=4896

Jak za vodou.. pohybové čidla budou samozřejmě jen dvě.. nahoře dole, náklady tisíc korun+ led světla.. není to investice na týden. Pokud máte ale lepší řešení budu rád. Nepotřebuji aby mi i těch pár W svítilo i v noci a o dovolené. Tam je pak jako protiargument zase spotřeba dvou čidel která se rovná pomalu těm ledkam.. od oka

ja som to riešil do každého schodu led modulom sú za smiešnu cenu
je to zapojené na ovládač ktorý spolupracuje s pohybovými senzormi jeden hore , druhý dole, schody sa zasvietia postupne pokiaľ som v dosahu pohybového čidla svietia stále keď odídem za pár sekúnd sa vypnú, resp. prepnú do úsporného režimu na cca 10% výkonu
spotreba 7 schodov pravdu povediac neviem , nešlo to zamerať
ukážka tu 4nek1cSkAME
aj tu jyeeygDy_4w
ana každý tretí schod to vyzerá takto D2HQPG6XWZw