
čím obložit štít?
Ahoj, mám obložen štít pal.smrk a problém je v tom že zde žádný nátěr nevydrží, prostě ten štít hrozně trpí léto slunce zima.
poradíte co tam dát,něco méně údržbového.
Děkuji předem.
Ahoj, mám obložen štít pal.smrk a problém je v tom že zde žádný nátěr nevydrží, prostě ten štít hrozně trpí léto slunce zima.
poradíte co tam dát,něco méně údržbového.
Děkuji předem.
Předmět | Autor | Datum |
---|---|---|
Připojuji se k dotazu, plánuju letos udělat to samé, na domě mám štít pokrytý palubkama a chci na ně… miran 11.01.2018 21:23 |
miran | |
Nevím proč pásky, Palubky drží OK? Pak jen přilepit pěnou. Lepidlo do perlinky dávat dle dopuručení… milan.cukrar 12.01.2018 06:23 |
milan.cukrar | |
Souhlas. Pokud drží dobře, není třeba se trápit. Ale doporučím před lepení obrousit a důkladně omést… poslední sHpy00n 15.01.2018 13:29 |
sHpy00n |
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Připojuji se k dotazu, plánuju letos udělat to samé, na domě mám štít pokrytý palubkama a chci na něj dát 4 cm EPS a fasádu. Zatím váhám, jestli pod ten EPS nemám použít třeba slabé plechové pásky, které by napříč pospojovaly palubky. Přece jenom je to plocha cca 15 m2 a mám obavu, aby to pod EPS nepracovalo. Tak slabý EPS musím použít, abych to celé srovnal s fasádou na stěnách, tam není co zateplovat, je to jednoduchý prkenný štít. Co mi radíte, spojit to těmi pásky, nebo jen EPS?
Nevím proč pásky, Palubky drží OK? Pak jen přilepit pěnou. Lepidlo do perlinky dávat dle dopuručení výrobce, nikoliv šetřit. Takže více lepidla.
Souhlas. Pokud drží dobře, není třeba se trápit. Ale doporučím před lepení obrousit a důkladně omést, oprášit.