Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem čím obložit štít?

Ahoj, mám obložen štít pal.smrk a problém je v tom že zde žádný nátěr nevydrží, prostě ten štít hrozně trpí léto slunce zima.
poradíte co tam dát,něco méně údržbového.
Děkuji předem.

Připojuji se k dotazu, plánuju letos udělat to samé, na domě mám štít pokrytý palubkama a chci na něj dát 4 cm EPS a fasádu. Zatím váhám, jestli pod ten EPS nemám použít třeba slabé plechové pásky, které by napříč pospojovaly palubky. Přece jenom je to plocha cca 15 m2 a mám obavu, aby to pod EPS nepracovalo. Tak slabý EPS musím použít, abych to celé srovnal s fasádou na stěnách, tam není co zateplovat, je to jednoduchý prkenný štít. Co mi radíte, spojit to těmi pásky, nebo jen EPS?

Stačí štít v lete, pri 30°C, fest napatlať horúcim, vyjazdeným, hustým motorovým olejom, (aspoň 3x po sebe s určitým odstupom ak ti nevadí pach oleja) a na druhý rok po nacecaní sa palubovky olejom znovu pretrieť dosky živicovým Balakryl alebo Luxolom určeným na exteriér.

Máš minimálne na 120 rokov pokoj s údržbou paluboviek. Dosky síce zostanú tmavé od dehtu a spálenín PHMv oleji, ale garantujem, žiaden červotoč, plesne, hmyz, vzdušná lúza sa po nalakovaní finálnym, vrchným luxolom, do paluboviek nepustí.

Navyše, ošetrený, lesklý štít po vrchnom nátere s Luxolom či živicou, prežije generácie, ba stovky generácií. Ktorá besná sviňa z živočíšnej a rastlinnej ríše by po čase zahryzla do dehtu, olova, spálenín povrchovo ošetrených vrchnou patlavou živicou v podobe Balakrylu?

Jedním pohledem do kalendáře zjistíte, že už se píše rok 2018. To, co tady popisujete, bylo možná vhodné před sto lety, ale do dnešní doby to opravdu nezapadá. Možná někam na stodolu, hodně daleko za vesnicí. Vůbec si neumím představit, že by se našel někdo, kdo by si takto upravil štít svého domu někde ve městě. Luxol ani Balakryl nepatří mezi trvanlivé nátěry.
A hlavně, otázka nebyla, opravdu nebyla, na ošetřování palubek.

Zrejeme tiež nečítaš pozorne text.

"mám obložen štít pal.smrk"
........................................
Som vlastníkom st. spoločnosti so zamestnancami v trvalom pomere 150 duší.

Riešim inakvejšie problémy, ako stavať vily na kľúč, ale aj seniorov s chalupami v centre mesta s prímom 400€ mesačne. Lenže títo čiperní 70r. geroši sa nechystajú pokapať na staré kolená v priebehu desiatich rokov kvôli ošetreniu plotov z latiek alebo štítov chalúp, kde iba náterové hmoty s vykonanou prácou prekračujú hodnoty trojnásobku ich starobného dôchodku, jediného príjmu.

Hold, mafiáni eštébáci pôvodom zo SR úspešne zakotvili v ČR v podobe zlodeja Bureša.