Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení žárovek

Dobrý den,

kdysi mi jeden přítel jen tak, z toho, co bylo doma, zapojil dvě ledky jako světlo na akvárko. Pak mi jednu ledku odebral a já teď, přítele již nemaje, potřebuji zase zapojit obě žárovky. Prosím poradíte mi, jak to mám zase dát dohromady? Moc děkuji

Pro nějakou rozumnou radu:
1. Co je na druhém konci toho černého kabelu (vidlice na 230V, nebo "trafo")?
2. Co je uvedeno na těch LEDkách za parametry (hodnota voltů a wattů by napověděla také)?
Pokud to všechno funguje na 230V, tak do té čokolády k té připojené LED připojit rovnou dráty od té druhé, pokud je tam "trafo", tak je otázka, jestli by to dokázalo "uživit" obě světýlka… Nicméně pokud už to takto fungovalo, tak by neměl být problém to zapojit podle prvního kroku. Pokud je třeba dát světélka dále od sebe, vloží se "mezikus" té dvoulinky…
Určitě by se nenašel nějaký známý, který by to během návštěvy u kávy sešrouboval, pokud se na to necítíte?

Tenhle bastl je na 230 V soudím dle přívodní šnůry.Tento výrobek bych zahodil do koše a zakoupil osvětlení alespoň s lepším krytím.Bude se vám lépe žít a dýchat s vědomím, že to ještě nikoho nezabilo.

Ale je to každého věc.Sežeňte si elektrikáře, který s velkým sebezapřením zapojí tyto LED paralelně k sobě.

... a když vlivem tepla ze žárovek, nebo mechanickým poškozením sklo praskne? :-D A když zakopneš o přívodní šňůru a vytrhneš kabely z čokolád, když prasklne sklo na žárovce a když... je toho spousta, proti čemu MUSÍ bý odolné elektrické zařízení, co si laik neuvědomuje, jako nebezpečí... třeba pro malé děcko, nebo domácí zvíře :-(
Jak výše - já utíkám od takové věci s uštěpačným posměchem...

V jednom realitním inzerátu jsem viděl fotku, jak si někdo namontoval nad dřez otevřenou lampičku, takovej ten skleněnej zvonek, co se dává k posteli. Stačí blbě švihnout kastrolem a už se "myč" klepe. Tohle si dovolí namontovat jen ten, co elektrice nerozumí. Někdo s vyhláškou 50 by tohle nikdy neudělal.

Zabit ta moze aj kratky dotyk o drat co tam trcia nezaizolovane z tych cokoladok, ani k tomu netreba vodu.
Ked uz si chcel mat nieco len tak polozene tak bolo lepsie kupit napr. LED pasik a 12V= zdroj do zasuvky, to uz potom nikoho nezabije. A druha vyhoda s = vyhladenym napatim to nebude blikat jak vacsina striedavych 230V ledsraciek, ktovie ci to tie rybicky nevnimaju a uz im z toho blikania jebe.

... inac ked silou mocou chces zabit nejaku navstevu ktora sa dotkne toho dratu, tak to zapoj proste tak aby tie ziarovky boli paralelne (moznost C na obrazku http://amavet.sk/read_post.php?id=222:Seriovo-alebo-paralelne). Alebo to potom aspon zaizoluj elektrikarskou paskou, ale ani to nie je 100% dostatocna ochrana kvoli vode. 12V pasik/LED a 12V= zdroj je lepsi.