Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozměr pneu

Zdravím.
Když mam v TP 6J X 16 ET42 195/60 R16 93H
Mohu použít jiný rozměr než těch 195/60
Jsem dostal od firmy auto a je tam 205/55 R16
Dík za info.

Vypis dava vyrobca vo velkom technicaku a ten vypis vyplyva z toho ze co ma vyrobca schvalene ci certifikovane ci jak sa to vola homologovane pre cestnu premavku pre ten konkretny model auta.
205/55 R16 je pre take limuziny uplne bezny takze si myslim ze ho mas aj vo velkom TP napisany (byva tam asi tak 4 alebo 5 moznosti. Dolezity je aj hmotnostny a rychlostny index to su tie dalsie 2cisla a pismeno - na tom sa dost setri ale potom na tom nemozes ist 200 napr. v D, a to moze byt dost pruser ak auto tych 200 ist moze a pri 200ke praskne tak to uz potom asi ten niekto nerozchodi)

To není až tak pravda, ve velkém TP mám zapsaný pouze jeden rozměr (ráfku i pneu), ačkoliv výrobce vozu používá i jiné rozměry a kombinace obojího. A na ty kombinace se dostanu jedině, když si od jeho zastoupení nechám vydat něco jako "seznam homologovaných ráfků a pneumatik", samozřejmě za bakšiš (u Forda do cca 5000.- Kč), a s tím glejtem pak zajdu na ouřad za ouřadou, kde mi ty údaje za další bakšiš přepíší do TP. Jinak o nosnosti a rychlostním indexu nepolemizuji ;-).