Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neumerny narust spotreby (vymena sklokeramicke desky)

Zdravim Vas,

mam mozna trochu netradicni dotaz. Potreboval bych zjistit co mi doma najednou zacalo "zrat" elektrinu. Bydlim v najemnim byte a teprve dnes se ke me dostalo vyuctovani za posledni dobu. A narazil jsem na problem s vyuctovanim elektriny. Udaje jsou pocitve odectene z elektromeru, tam problem nevidim. Nicmene to vypada jakoby najednou mi vzrostla spoletreba temer dvojnasobne. Nastinim nize

1.9. 2015 - 1.5. 2016 spotreba 400KWH
1.5.2016 - 16.6.2016 spotreba 500kWh (zde doslo k vymene dodavatele z EONu na xenergie, proto se z nejakeho duvodu vygenerovala i takovato kratka faktura)
14.6.2016 - 31.12 2016 spotreba 836kWH
1.1.2017 - 12.6. 2017 spotreba 714kWH
13.6.2017 - 4.1.2018 spotreba 817kWH

Ve vyse uvedem me zarazi ze spotreba za prvnich 8 mesicu je 400kWH. A pak za zhruba kazdy pulrok je to kolem 800kWH. Tedy kratsi doba, ale temer dvakrat tak velka sportreba. A pak druha vec kdy jsem v mesic a pul vypalil nejak 500kWh.

A me tedka zajima kde to vzniklo. Ja jsem od konce kvetna 2016 do zacatku 2017 byl pul roku na nemocenske. Takze tady by se dal ocekavat narust. Nicmene ted uz rok normalne pracuju. Ale zpatky to nejde.

A druha vec, ktera me napada....nekdy na zacatku kvetna 2015 mi praskla sklenena deska na sklokeramicke varne desce. Dle nazoru technika to vypadalo jako tepelna prasklina. 25.5.2016 byla tato deska vymenena. A do te doby se da varit normalne (bylo vymeneno pouze samotne sklo, zbytek se zda v poradku). Tak si rikam jestli ten narust neni nejak zpusoben tou deskou? Vypalit 500kWH za mesic a pul je psycho. Tak jestli s tim nejak nesouvisi zminena zavada desky? Jestli pri prasklem skle nezatekla dovnitr nejak voda a nevznikl nekde nadbytecny odpor? Nejsem elektrikar takze nevim. Jedna se konkretne o Bauknecht ETP 8460 IN.

Jinak jsem navyky nijak zasadne nezmenil. Urcite ne tak abych najednou spotreboval 2x tolik. Dokazal by jste mi prosim nekdo poradit? Jestli se treba da zmerit realna spotreba te desky?

Jakykoliv napad jak zjistit to co mi tady najednou tak zvysuje spotrebu privitam. Ano, mam PC, telku, elektrickou troubu, setrive zarovky. Ale to jsem mel i predtim. Ani mi nejde to to reklamovat nejak zpetne, ale jak to zmenit do budoucna.

Dekuju moc :)

Mam dorobny update. Dneska jsem z hasnul vsechny svetla, vypnul uplne vsechno ze zasuvky. Krome spotrebicu v kuchynske lince (mirkovlnka, trouba, sklokeramicka deska, mycka, lednicka, pracka). A niz z toho nejelo...ani ledincka nechladila. Dioda na elektromeru svitila a ani se nehla. (asi hodku to tak bylo). Takze to minimalne vypada, ze tam nebude nejaky neplanovany odber pri zastavenych spotrebicich. A to i v situaci kdy byla mikrovlka v standby. Jakoze ukazovala kolik je hodin :)

Jojo mate pravdu. Uz jsem to delal i po tech jisticich. Kdyz dioda sviti, tak se nic nenacita. Kdyz dam dolu vsecky jistice, tak je to stejne. Dneska jsem mel netradicni sledovaci obdobi. 5:00 - 12:00 kdy nebylo zapojeno nic, krome tech kuchynskych spotrebicu a natocilo mi to cca 200W. Coz predpokladam muze byt v pohode, na lednicku?

Ano chladnicka spotrebuje kludne 0.2kWh za 7hodin. To ale neni vec ktora ti sposobuje 800kWh za polrok (4kWh za den)

500kWh za 1mesiac bola podla mna chyba odcitania alebo chyba fakturovania. 1.9. 2015 - 1.5. 2016 spotreba 400KWH je moc malo a potom nasledne 1.5.2016 - 16.6.2016 bolo zrazu moc vela lebo to bolo 1.5.2016 zle odcitane.

Zvysena spotreba za polrok je podla mna tym ze sa proste bud viac vari (alebo pouzivas nejake dalsie ohrievace alebo varne konvice alebo klimatizacie a podobne), alebo je vadny merac, alebo nieco trvalo zere (trebars nejakych obycajnych 50W janeviem TV alebo PC ale vkuse 24h denne to by zozralo za rok 438kWh, a to je len poondiatych 50W lampicka apod. Takze pozor aj na veci co zeru 24h/7dni v tyzdni. Aj take co zeru malo (alebo prilis vela veci v standby alebo modemy, routery, STB, a pod)
A over si ze ti mera merac spravne a to tak ze vypnes vsetko a zapnes trebars len 1 vec ktorej poznas spotrebu na 6minut a merak ma za tu dobu naratat 10tinu spotreby tej veci v kWh (lebo 6minut je desatina hodiny)