Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Fotoaparat- Linux ?!?

Při výběru fotoaparatu jsem limitovan operacnim systémem v mém PC kterym je LINUX.Naprosta většina kompaktu vyžaduje Windows.Nevite někdo kde by bylo mozne zjistit ,které kompakty umozni stahovani fotek do LINUXU ?
PS. Za kazdou informaci dekuji /zacatecnik/

Fotoaparáty (pokud to není nějaký 10 let starý exot) mají standartní rozhraní jako Mass Storage, se kterým nemá Linux problémy. V KDE můžeš v nastavení->Odpojitelná zařízení nastavit i nestandardně se chovající foťáky. Kdybys napsal typ svého favorita, můžu ti dát přesnou informaci. Že vyžadují Windows, to jsou jen komerční kecy, zaplacené M$, jsou k tomu přibaleny nějaké programy pro úpravy fotek - nic moc, nemusíš litovat, že o ně přijdeš - navíc většinou běží pod Wine. V Linuxu je ale daleko víc a lepších programů na správy fotek. Můžu ti i jeden super (;-) ) program na správu fotek a základní korekce a výřezy, co jsem dělal pro Linux darovat.