Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Fotoaparat- Linux ?!?

Při výběru fotoaparatu jsem limitovan operacnim systémem v mém PC kterym je LINUX.Naprosta většina kompaktu vyžaduje Windows.Nevite někdo kde by bylo mozne zjistit ,které kompakty umozni stahovani fotek do LINUXU ?
PS. Za kazdou informaci dekuji /zacatecnik/

Začátečník by při dotazu začal popisem výrobce a modelu fotoaparátu.Dále by upřesnil, kde je napsáno výrobcem, že fotky pořízené na pamětovou kartu či do paměti fotoaparátu, nelze zobrazit v operačním systému Linux.
Většinou se fotoaparát zobrazí jako další disk.To umí win, Linux, iOs.To samý jako pamětovka.

Fotoaparáty (pokud to není nějaký 10 let starý exot) mají standartní rozhraní jako Mass Storage, se kterým nemá Linux problémy. V KDE můžeš v nastavení->Odpojitelná zařízení nastavit i nestandardně se chovající foťáky. Kdybys napsal typ svého favorita, můžu ti dát přesnou informaci. Že vyžadují Windows, to jsou jen komerční kecy, zaplacené M$, jsou k tomu přibaleny nějaké programy pro úpravy fotek - nic moc, nemusíš litovat, že o ně přijdeš - navíc většinou běží pod Wine. V Linuxu je ale daleko víc a lepších programů na správy fotek. Můžu ti i jeden super (;-) ) program na správu fotek a základní korekce a výřezy, co jsem dělal pro Linux darovat.