Z firmy mi volali niekokoľkrát. Podotýkam jednali veľmi slušne, na rozdiel od pripadu z minulých rokov, kde mi v telefóne nadávali a vyhrážali sa súdmi (šlo o 2 firmy, ktoré boli v spore), empaticky az s nádychom veď pomožte, vidíte, že nám ubližujú. Že či by sme nezmazali vlákno, lebo ich silne poškodzuje. No možno by sme aj zmazali, keby sa neudiali nasledovné veci. Šlo hlavne o provokáciu usera BlankaH, ktorý ma vo vlákne viacero príspevkov a podprahovo sa pokúša ovplyňovať nespokojných zákazníkov. Čoho je moc to je moc....a tak vznikol tento článok.
Přejít na článek
Začátečník by při dotazu začal popisem výrobce a modelu fotoaparátu.Dále by upřesnil, kde je napsáno výrobcem, že fotky pořízené na pamětovou kartu či do paměti fotoaparátu, nelze zobrazit v operačním systému Linux.
Většinou se fotoaparát zobrazí jako další disk.To umí win, Linux, iOs.To samý jako pamětovka.
Existují čtečky.
Fotoaparáty (pokud to není nějaký 10 let starý exot) mají standartní rozhraní jako Mass Storage, se kterým nemá Linux problémy. V KDE můžeš v nastavení->Odpojitelná zařízení nastavit i nestandardně se chovající foťáky. Kdybys napsal typ svého favorita, můžu ti dát přesnou informaci. Že vyžadují Windows, to jsou jen komerční kecy, zaplacené M$, jsou k tomu přibaleny nějaké programy pro úpravy fotek - nic moc, nemusíš litovat, že o ně přijdeš - navíc většinou běží pod Wine. V Linuxu je ale daleko víc a lepších programů na správy fotek. Můžu ti i jeden super ( ) program na správu fotek a základní korekce a výřezy, co jsem dělal pro Linux darovat.
Pokud má ten foťák kartu, tak si kup čtečku, stahování bude rychlejší. Jinak můj Canon 600D jde bez problémů připojit a jak je v linuxu běžné, ani se nemusí instalovat drivery.