Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s dvířky trouby Whirlpool

Ahoj. Koupili jsme babičce troubu Whirlpool 459 ix. Na instalaci kuchyně jsme si pro jistotu vyndali dvířka - podle návodu. Následně jsem dvířka položili bokem a někdo (nikdo se nechce přiznat) si hrál s klouby na dvířkách a vrátil dal je do polohy ,,zavřená trouba". Řešíme teď problém, jak dvířka nasadit - panty mají obrovský odpor (nedají se nijak lehce rukou otevřít a hlavně v otevřené poloze nedrží :( Předpokládám, že je na to nějaká finta, nebo tak nějak, ale v manuálu ani na internetu jsem radu nenašel. Najde se tu nějaký technik od whirlpool, nebo někdo, kdo se s tím setkal a poradil by, jak na to?

Díky

Tak mi to nedalo,máme troubu sice elektrolux,ale princip je úplně stejný ohledně vyndávání dvířek jako máte Vy a můžu tet říci,že Vám nikdo s panty na dvířkách nemanipuloval.Dvířka tak jak je máte vyndané zasunete do otvorů a následně dvířka vyklopíte a pojistky následně zaklopíte,ten návod obrázkový je opravdu přesný.Pokud si znova přečtete manuál o vyndání dvířek,tak se vyndávají v ZAVŘENÉ !!! poloze a tak se mají dávat zpět.
Přeji úspěšnou zpětnou montáž.

Když jsem zkušebně vytáhnul ty dvířka tak jsem s těma kloubama nehnul,a jak už jsem psal v skoro zavřené poloze dvířek jsem panty zasunul do trouby(pak trochu zatlačil dolů)vyklopil dvířka a zajistil,vše otázka deseti vteřin,fakt mi není jasné v čem by mohl být u Vás problém...To už pak vzít dvířka do prodejny a snad prodavač poradí.

nikdo se nechce přiznat

Při průšvihu je nutné to na někoho hodit :-)

nedají se nijak lehce rukou otevřít a hlavně v otevřené poloze nedrží

Tři fotky prosím. Místa na přidělání na troubě i dvířkách a bazmek co sice jde otevřít - napnout ale nedrží v poloze otevřeno.
Z manuálu z odkazu je to trochu divné.

Tak jsem našel řešení, pant je opravdu nutné "přetlačit". Nasadil jsem dvěře v zavřeném stavu, přidržoval jsem je ve správné polože za spodní část dvěří a následně jsem dveře pomalu otevíral. Tím jsem pant díky páce dveří přetlačil a byl jsem schopný otevřít "zámykací páčku/plíšek" - ten pak aretuje polohu pantu a je možné s dveřmi libovolně manipulovat a nasadit je správně.