Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem konventor nebo olejový radiátor termostat pořád vypíná

u nás doma léta topíme el. konvektorem, nebo olejovým radiátorem

když koupím nový konvektor většinou hřeje pěkně a vytopí místnost v pohodě řekněme na 20-25 stupňů při maxi příkonu 2000 W

ale po nějakém roku používání každý termostat začne vypínat dříve, i kdy ho mám kousek od dorazu docílím maxi 15 stupňů

Před lety jsem si pořídil první olejový radiátor a byl jsem s ním spokojen 2000W
teprve až třetí rok přestal jít druhý stupeň a díky tomu už nedal ani 18 stupnů

tak sem si letos pořídil nový dokonce 2500 W olejový radiátor Rohnson (je sice trochu menší, ale má stejný počet žeber jako ten předchozí)
a už 2 den "mrznu"
v místnosti mám jenom 15 stupňů, ať ho zapnu na druhý, nebo třetí stupeň pořád mám jenom 15 stupňů :(

a když si změřím kolik žere, tak mi to vyjde na cca 520W/hodinu

a místnost nevyhřeje :(
sice hřeje, ruku na něm skoro neudržím, ale termostat je skoro pořád vypnutý

kde je problém???

Myslím, že jsem to výše vysvětlil. Myslím, že to tazatel měřil nějakým elektronickým elektroměrem a změřil ne okamžitý výkon, ale spotřebu za hodinu. Alespoň tak jsem to pochopil. A jak píše, termostat je skoro pořád vypnutý. To by odpovídalo tomu, jak jsem psal, že termostat na radiátoru se ohřeje ne teplotou místnosti, ale přímo od radiátoru a tím předčasně vypne. V tom případě by se jednalo o špatnou konstrukci, termostat není tepelně oddělen od sálajícího radiátoru. Asi bych to v záruce vrátil. Jiné řešení by bylo termostat překlenovat a spotřebič zapojit přes jiný prostorový termostat. Třeba ten z odkazu.

-------- Všem přeji veselého Silvestra a do Nového roku pevné zdraví, kupu štěstí a pohodu. :puff::beer: -------------