Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kuželová štiepačka

Dobrý deň!
Aký min výkon zvoliť pre elektromotor keď kužeľ bude namontovaný priamo na hriadeľ motoru?
Aké otáčky zvoliť pre motor /min-max/ aby to bolo efektívne ale aby to nebol nebezpečné?
S pozdravom.

Aspoň,3KW/1400ot.
4KW/960ot je ideál na štiepanie 30cm/výška,30cm/priemer.
Matyas má pravdu ,a skúsenosti.To isté s klinom pod kuželom som robil aj ja.
Napíšte do gugla "kuželová štiepačka dreva" a -čítajte.

Nedá mi aby som nereagoval na "Majo Juro".

K odpovedi PS1:
To každý kto pracuje s uhlovou brúskou-karbobrúskou alebo s cirkulárom, motorovou pílou ,má napísať"ešte mám všetkých desať prstov"?!

K odpovedi PS2:
A ten kto predáva karbobrúsku alebo cirkulár, motorovú pílu má dávať podmienku že kupujúci musí mať úrazovú poistku?

Uvažuješ nad tým čo napíšeš?

Pre "maco1".
Prikaždej práci s podobnými zariadeniami je treba byť veľmi opatrný.
Ak rozmýšlate nad kuželovou štiepačkou -smelo do toho!

pre "fade" resp. ostatným moje dva PS boli myslené ako vtip (kameňák) preto boli označené PS ale ty si sa zahral na sudcu a rovno si ma ukameňoval
mimochodom tebou spomínané tri zariadenia sú určite bezpečnejšie ako kužeľová štiepačka, a nasadenie kužeľa na os môže ničiť motor, napísal o tom aj Matyas XL

několikrát se mě stalo, že se hřídel ohnula.

ja som jednoducho reagoval na Matyasov príspevok a napísal som že mám motor s ohnutou oskou a odtrhnutý od príruby