Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kotel po zapálení občas střílí

Dnes již druhý dotaz. Jsou svátky a zase prosba jiného kolegy o pomoc. Tady již můžu dát relevantní informace, protože jsem se zrovna od něj vrátil. jedná se o kotel VIADRUS G27 ECO. Tak asi 1x z 20-ti pokusů při zapálení začne s trysek střílet plamen viz příloha. Už jsme udělali to, že jsme překontrolovali spalinové cesty, vyčistili hořák (jsou na něm asi 2 maličké propáleniny) i spalinovou komoru.
Přijde mi, že je něco v tom regulačním ventilu, protože při dalším zapálení už hoří krásně celý hořák. Pokud se toto stane, tak můžu potvrdit, že dojde do 3s k vypnutí kotle (asi plamen nad hořákem není, tak eletronika uzavře plyn) a nové zapálení je už OK, ale prý jemu se už stalo asi 5x, že hořak hořel a přesto s trysek střílelo. Musel vypnout a zapnout kotel a pak zapálení již třeba OK

Tomu málo vzduchu nevěřím. To by spíše plamen zhasínal chvíli po zapálení, protože i v malé místnosti při zapálení je vzduchu dost, ale máte pravdu, hořením se může při nedostatečné cirkulaci vzduch (kyslík) spotřebovat. Toto ale nejspíš nebude náš problém! Přesto děkuji za názor.