Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem autonabíječka pro trvalé nabíjení

Dobrý den!
Potřeboval bych nabíječku, která by se po nabití automaticky přepla do udržovacího režimu baterie a mohla by tak být stále připojena k baterii. Pár jsem jich našel (třeba LIDL s celkem atraktivní cenou), bohužel všechny mají tu funkci, že po výpadku napájení se přepínají do STANDBY a přestanou baterii dobíjet.

Chci totiž mít záložní zdroj pro automatický kotel a myslel jsem koupit autobaterii, měnič 12V/220V (ten mám) no a právě nějakou nabíječku, která by mi sama udržovala baterii nabitou (ale bez nebezpečí přebití)

děkuji za rady a tipy

To jste mě tedy trochu postrašil. Koukal jsem do popisu nejen u prodejce, ale na jiných stránkách a kde ta informace byla, tak jsem se dočetl výstup "modifikovaná sinusovka". Mohu tedy věřit tomu, že si tím ty čerpadla neodrovnám (osciloskop nemám), jak jinak poznat, že je to OK. Jedná se o měnič TBE 1000W. Pokud se mi ty čerpadla roztočí, můžu se spolehnout, že tam ta sinusovka opravdu je a žádné nebezpečí nehrozí, nebo čerpadlo se roztočit může, ale shoří později?

děkuji