Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem autonabíječka pro trvalé nabíjení

Dobrý den!
Potřeboval bych nabíječku, která by se po nabití automaticky přepla do udržovacího režimu baterie a mohla by tak být stále připojena k baterii. Pár jsem jich našel (třeba LIDL s celkem atraktivní cenou), bohužel všechny mají tu funkci, že po výpadku napájení se přepínají do STANDBY a přestanou baterii dobíjet.

Chci totiž mít záložní zdroj pro automatický kotel a myslel jsem koupit autobaterii, měnič 12V/220V (ten mám) no a právě nějakou nabíječku, která by mi sama udržovala baterii nabitou (ale bez nebezpečí přebití)

děkuji za rady a tipy

loading...

trafo ne nějakých 14V/potřebný proud=0,1xkapacita baterky a usměrňovač
Když to dobře navrhnete, bude zdroj při vybyité baterce napíjet řekněme 5A a proud bude postupně klesat, jak poroste napětí na baterce, při dosažení 14V pak poteče jen minimální proud

Zcela nanic! Je to záložní zdroj pro PC, který PC (výkon kolem 200W udrží tak 10 min). Je to jen proto, aby jste si mohl na PC uložit rozdělanou práci a bezpečně vypnout PC. To se mi opravdu nehodí, já potřebuji, aby kotel měl elektřinu (300W) min. 2hod., než mi prohoří dřevo a já ho budu moci bezpečně odstavit. Proto mám plán velká autobaterie + měnič 12V/220V. No a k tomu abych měl jistotu, že baterie je v dobré kondici ve dne v noci, tak bych potřeboval nějakou nabíječku, o kterou nechám trvale připojenou na baterii a nebudu se muset starat (o ni, ani o baterii), která mi prostě při nízkém napětí baterii nabije, při napětí OK se odstaví (nezničí mi baterii přbíjením)!
Ale děkuji moc za snahu

ptacek.e.sweb.cz

Kupovali jsme ten NZ UNI.

Tchán ho od nich má, vše v pohodě.
Já ho od nich mám, funguje jak má.
Soused ho od nich má, spokojenost.

Visí mi na tom AKU 225 Ah z kamionu, krmím dvě oběhovky Willo ( elektronické s příkonem 4-25W) klidně celé odpoledne.K tomu nouzák s úspornou zářivkou (lampa z nočního stolku) a internetovej modem LTE.

V rezervě stále píchlou druhou AKU 180 Ah na udržovací dobíječce z Lidlu, v případě dlouhotrvajícího výpadku jen přehodím akumulátory.A když by bylo nejhůř, v osobáku mám další 100 Ah.

To jste mě tedy trochu postrašil. Koukal jsem do popisu nejen u prodejce, ale na jiných stránkách a kde ta informace byla, tak jsem se dočetl výstup "modifikovaná sinusovka". Mohu tedy věřit tomu, že si tím ty čerpadla neodrovnám (osciloskop nemám), jak jinak poznat, že je to OK. Jedná se o měnič TBE 1000W. Pokud se mi ty čerpadla roztočí, můžu se spolehnout, že tam ta sinusovka opravdu je a žádné nebezpečí nehrozí, nebo čerpadlo se roztočit může, ale shoří později?

děkuji