Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektrický bojler Ariston 200l.

Bojler na vysoký tarif hřeje,při přepnutí na nízký tarif vyhodí jistič,při vypnutí nízkého tarifu opět funguje.Elektrikáři tvrdí,že je vadný bojler, to se stalo asi měsíc po instalaci nízkého tarifu,poraďte co je příčinou? Díky Dan

divný, nemá to logiku.
1.Jak to že to hřeje na VT, když to má být v provozu na NT? to je tak špatně zapojeno, nebo jste to zkoušel?
2. nechal bych odpojit bojler, dát mu 3 žilovou šňůru a připojil zkušebně na zásuvkový kruh. Když vyhodí jistič, je asi vadný.
3. místo boljeru bych nechal na ten kabel připojit objímku se žárovkou, co to bude dělat. a kdy to bude svítit.
4. když to ve stávajícím zapojení vyhodí jistič, jde tento nahodit nebo vypadne opět?
5. je správně zapojeno HDO a stykač pro bojler?
Až budete znát odpovědi, podělte se s námi.....

Teda Vy máte ''štěstí,,na elektrikáře.Logicky,pokud by byl vadný bojler,tak by nehřál ani na vysoký tarif(jsou jen dvě možnosti,bud hřeje nebo ne),a napětí musí jít do bojleru jen při nízkém tarifu,takže závada je v rozváděči.