Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektrocentrála po zavření sytiče chcípne

Dobrý den.

Asi před rokem a čtvrt jsem zakoupil centrálu Homer 2800, kterou jsem skoro nepoužíval.
Teď asi po půl roce jsem ji bohužel nenastartoval. Napadlo mě, že by tam mohl být starý benzín, tak jsem ho vyměnil a ani toto nepomohlo. Všiml jsem si ale, že když jakoby napumpuju, tak motor na 1-2 s naskočí a tyto intervaly se prodlužují po každém pokusu o nastartování. Takže asi po 20-tém pokusu motor jede i když nepravidelně. Navíc jde jen pokud je páčka sytiče v poloze close. Pokud jí chci dát do polohy open, okamžitě motor chcípne. Páčku dokonce musím držet, protože stačí jen malé vychýlení. Vzduchový filtr je jak nový. Karburátor jsem rozebral a žádné nečistoty jsem nenašel i tryska byla v pořádku. Sítko přívodu paliva taky bez nečistot. Olej je původní. Připadá mi, jakoby tam šlo málo benzínu.

Proto se na vás obracím s prosbou o nějakou radu, jak bych mohl elektrocentrálu zprovoznit.

No já jsem teď také potřeboval nahodit centrálu nešel nám celý pátek a sobotu proud a protože byla tma a prdlajs vidím tak jsem to také určitou dobu nenahodil.On pod páčkou sytiče je ještě uzavírací kohout nádrže.Možná ho máte jen nepatrně pootevřený.Jinak se startováním nemám problém.Také ji vytáhnu cca jednou za rok a půl.

Centrála už jede. Děkuji všem, hlavně Kecalovi za rady. Podruhé jsem karburátor rozebral a zjistil jsem, že byla ucpaná dirka v šroubku pod hlavní tryskou. Přitom jsem jí čistil už při prvním rozebrání. Po vyčištění a zpětné montáži centrála okamžitě nastartovala. Ta pomocná tryska (asi) sice dirku ze spoda má ale nejspíš není průchozí!