Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej auta

Prosím o radu jak postupovat při prodeji auta po manželovi .Auto je přepsáno na mě a chtěla bych jo prodat. . Děkuji za rady.

Ak prebehlo riadne dedičské konanie po manželovi spoločných hnuteľných, bezpodielových veci, rýchlo, bezbolestne predávaj, nespytuj sa. Veci sú výlučne tvoje, lebo si sa stala ich ideálnou vlastníčkou z 1/1-na celku.

Ak si po právoplatnom rozvode, vozidlo je priklepnuté spolu s ŠPZ na inšpektoráte na tvoje nacionálie, tiež smelo predaj na základe písomnej zmluvy podľa Obč.zákonníka s opisom stavu, "ako vec stojí a leží" bez viditeľných a skrytých závad.

Ak manžel v prípade smrti zanechal potomkov (s tebou alebo inde, čiže obrobil plodením doma i záhumienok), musíš predať rýchlo než sa domnelé potomstvo ohlási o svoje podiely na nahonobených majetkoch po zomretom poručiteľovi, ktorý zanechal alebo nezanechal závet (testament).

Ak nebude hnuteľných vecí, veci sú tebou ta het v čudu predané, ani niet luxusného fára odparkovaného na dvore, ťažko sa bude prípadným dedičom (nadobúdateľom) na súde retroaktívne dokazovať, o aké veci sa jedná a akú mali tieto použité veci reálnu hodnotu po ich amortizácii v čase predaja (tvojim scudzením) tretím osobám.

---

Dotaz by mal byť podľa správnosti, tiež podľa zákonov módnej polície, situované v rubrike "právo" naše milované, právo útrpné, právo urputné, právo ukrutné, právo ľudovodemokratické.

Ty úbohý, mínuskujúci, honicaci sa ubožiak.

Ešte raz, Da Capo Al Fine, prvé dva odseky citujem po sebe v úvodzovkách:

"Ak prebehlo riadne dedičské konanie po manželovi spoločných hnuteľných, bezpodielových veci, rýchlo, bezbolestne predávaj, nespytuj sa. Veci sú výlučne tvoje, lebo si sa stala ich ideálnou vlastníčkou z 1/1-na celku.

Ak si po právoplatnom rozvode, vozidlo je priklepnuté spolu s ŠPZ na inšpektoráte na tvoje nacionálie, tiež smelo predaj na základe písomnej zmluvy podľa Obč.zákonníka s opisom stavu, "ako vec stojí a leží" bez viditeľných a skrytých závad."
Pozn.:
Vozidlo už patrí bývalej manželke(?!?), o čom tu točíš, teda nepatrí "ňáký jiný, cizí ženský", ako sa mylne v tvojom chaotickom myslení právnej mäteži domnievaš, ale patri tej súčasnej madam, ktorá disponuje majetkom. (Predošlé právne vzťahy k majetku a spoločného súžitia v domácnosti nám neuviedla).

Čítaj pozornejšie, síce, aj mne sa to často stáva, hlavne v prípade, ak pozorne nečítam tisíceslabičný, nekonečný dotaz v podobe slohovej práce.

Nudo,že máš nějaké komplexy a duševní problémy už všichni víme.Že máš denně problém se svými "eštébáckými a súdcovskými zločineckými mafiami" ještě neznamená,že musíš urážet i ostatní normální lidi tady.Jdi raději slavit vánoce,někde se v koutku ožer a na Poradně dej alespoň chvilku pokoj.
Díky.