Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Izolace proti vlhkosti - odhad ceny

Zdravím,
zkusím možná nejednoznačný dotaz...
Ráda bych měla představu, na kolik vyjde izolace u domku pomocí folie, kamínků a obrubníků.
Je mi jasné, že záleží na zemině apod. Zeď staré cihly, zemina písčitá bez kamenů,rovina, bez sklepa, délka zdi 11 metrů.
Vím, že to bude různé-- ale představu.
Děkuji.

Změna předmětu, původně: Izolace proti vlhkosti (host)

Je třeba si ujasnit, co tím chcete dosáhnout. Toto není izolace proti vzlínající zemní vlhkosti přes základy do zdiva, pouze odvětrání vlhkosti (v případě, že vodorovná izolace nejde do zdi vložit z důvodu např. kamenného zdiva). U cihelného zdiva je jediný spolehlivý prostředek vložení vodorovné izolace (IPA, folie, nerez plech) podříznutím nebo mech.zarážením.
Jinak náklady na odvětrání systémem vykopat zeminu, obsypat stěrkem a oddělit nopovou folií těžko určit, záleží jak seženete materiál, zemní práce a dopravu. Cena nopové folie např. od 20 Kč/m2, štěrk od několika stokorun za kubík atd.

Izoláciu chalupy s úpravami presne diferencuj.

Jedná sa o komplet obvodové murivo (podrezením, chemickým injektovaním) s finálnym omientutím sokla lepenými okruhliakmi o veľkosti zrna 4-5mm v exteriéri a výroba okolitého chodníčka okolo chalupy z voľne sypaného kačírka?

Priprav si podľa plochy cca 80-100-tis. Kč

řešitelko,
asi máte na mysli odkopání kolem domu, vložení nopové folie, zásyp stěrkem, osoazení obrubníků. To je dekorativní úprava okolo baráku, vůbec nemá nic společného s izolací proti vlhkosti. Tento Váš návrh je sice modní, ale určitě to nepomůže k vysušení obvodových zdí, ani příček.
Nebo máte na mysli něco jiného?

Děkuji,
ten důvod je trochu složitější-jen v náznaku- za domkem je výrobna jímek, oni tam natáhnou nepropustné plachty až k domu a na ně dávají výrobky.. Představa je, že když to oddělím obrubníky, nebude voda stékat ke zdi mého domku. Jejich postupy nemohu ovlivnit.
Oni to tak u svého domu vedle mají. Domy jsou staré a zázraky neudělají.

Zkuste se domluvit, zda by nenatahovali plachty až k vašemu domu, eventuálněje "povytáhli" až na zeď, aby voda stékala (je-li spád k některé straně) po fólii mimo dům - bude to levnější, a nejspíše i spolehlivější, než si pouštět vodu pod základy. Možná bude firma slyšet na eventuální nutnost uhrazení nákladů na opravu vašeho domu, pokud budete mít vše zadokumentované (foto v době natažení fólií při dešti), a vyhoví vám (myslím, že rozumná domluva je nejschůdnější řešení).

Bába chce ušetřit a někde viděla ,že někdo kolem starého baráku dal folii za pár kaček a práci měl zadarmo protože to dával sám .....takže Babko bude to stát asi 2587kč a těm co ti tu budou psát ,že ti pomůže jenom podřezání tak těm nevěř , než to zjistíš tak už tu nebudeš.