Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prijem tv signalu - naraz nejdou nektere stanice

Mam doma 4 tv. Na jedné z nich cca 8 let stare prestala fungovat ct1. Tak jsem si rekl ze zkusim znovu naladit. Z puvodnich 38kanalu mi to naslo asi 25. Signal beru z pradeda. Na ostatnich tv vse beze zmen. Vsechny tv jedou na stejnou antenu. Nekdo nejaky napad? Diky

No 38 nebo 25 kanálů těžko, Praděd vysílá pokud vím na třech kanálech - 36, 51, 53, a někdy od konce října snad už i DVB-T2 na kanálu 28. Asi si pleteš kanály a stanice. Ale to je vcelku jedno. Přestala fungovat ČT 1 nebo také další programy České televize, které jsou v jednom MUXu?

Ano myslel jsem stanice. Chybi mi ct1 ct2 ct24. ctdecko mam. Pocet stanic byl podle skutecnosti 38 nektere byly vicekrat? a nikdo doma nevedel jak to v tv zrusit. Proste automaticke ladeni pred pul rokem naslo 38 stanic a pred 5 dny 'jen' 22.a najednou zadna stanice se neopakuje. Diky.

Pokud se některé stanice opakovaly znamená to, že televizor byl naladěn na příjem nejen z Pradědu, ale i na některý (některé) jiné vysílače. Z popisu vyplývá, že teď nejde MUX1 (čt déčko je MUX3). Pokud byl MUX1 nějakým řízením osudu naladěn z jiného vysílače a změnily se příjmové podmínky je možné, že na starším televizoru, který může mít horší citlivost tento multiplex televizor nenajde. V každém případě bych začal tím, že nebudu opakovat ladění, ale nechám naladěné stanice komplet vymazat, tedy uvést televizor do "továrního nastavení" a teprve potom ladit jako by byl úplně nový. Dále bych zkontroloval, že anténa je nasměrována skutečně přesně na Praděd a případně ručním laděním se pokusitl naladit kanál 36 na kterém ČT z Pradědu vysílá.

našel jsem povystrčený anténí kabel do zdi (asi doma někdo usilovně uklízel) po pořádném zastrčení a reset do továrního nastavení dále automatické vyhledání stanic už zase všechno jede. souhra náhod nebo nevím.
díky všem
vyřešeno