Na té stránce vysvětlují, že blikání je způsobeno nedostatečnou zátěží zdroje a ten se neudrží v chodu.
Ale autor dotazu píše, že zátěž tvoří 35W, což zase tak málo není a LED blikají. Naopak při snížení zátěže jen na dvě LED už je to dobré.
Takže tím to nebude.
-- Pro jirka44 Škoda že takový měnič nemám po ruce, docela by mě zajímalo co z toho leze. Ale dovedu si představit jak to vypadá, jak to popisuješ. Asi to nic supr nebude, protože klasickým žárovkám to nevadí, stačí když na výstupu je cosi co dá požadovaný výkon.
Ale asi to bude takhle. Hlavní převod měniče běží na vysoké frekvenci, to jsou ty obdélníky, co tvoří "nosnou" Dále je nutno z toho vytvořit střídavý proud 50Hz. "Modulací" na 50 Hz se vytvoří obálka, která je výstupním AC napětím. Tyto výstupní "půlvlny" jsou ale tvořeny z vyšší frekvence měniče. To že výstupní 50Hz proud není zcela praoúhlý, ale tvoří průběh jak píšeš, bych spíš přikládal nějakému zkreslení vlivem chování trafa nebo něčeho, než tomu, že by se výrobce snažil tím napodobit sinusový tvar.
Tazatel se ale neozývá, jestli něco vyřešil. Zajímalo by mě jestli moje teorie s podpětím může být pravdivá.
Teď mě napadla myšlenka podivná. Proč tyhle el. měniče pro halogeny mají na výstupu 50Hz? (teda nevím,jestli všechny). Těm halogenům je to jedno. Nebylo by jednodušší, nechat na výstupu základní vysokou frekvenci měniče, nebo jednoduše výstup usměrnit? Halogenům je jedno na jakou frekvenci, nebo AC nebo DC svítí. Měnič by asi byl jednodušší.