Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odvlhčovač vzduchu

Ahoj,
chtě nechtě, budeme muset řešit odvlhčení obchodu - květinářství. Vlhkost je vzdušná, nevzlíná (viditelně) zespoda - a je bohužel vzhledem k provozu nevyhnutelná.

Zdi - 60cm cihly, bez zateplení a možnosti zateplení.
Topení - přímotopy, držíme 20°C, víc není možné
Vlhkost - 95%
Okna - plast

Větráme pravidelně. Vlhko kondenzuje celkem pochopitelně na chladnějších místech - tepelné mosty u výloh apod., bohužel s chladnějším počasím začalo docházet ke tvorbě plísní.
Výlohy ošetřím obkladem už kvůli údržbě, čímž zároveň odsuneme část problému - kondenzace nebude tolik vadit a kondenzát se bude snadno odvádět. Ideální by bylo nějaké systémové odvhlhčení vzduchu. Napadá vás rozumné a cenově přijatelné řešení? Přímotopná sazba nám dává jisté možnosti v použití statických elektrických odvhlčovačů.

Domnívám se, že plastová okna starému domu vyloženě ublížila, na problému se zřejmě podílí i fakt, že před lety nějaký chytrolín zazdil odvětrání sklepa a dům podle mě prostě nepracuje jak by měl.

Díky za jakýkoli nápad.

děkuju za názory, nakonec se podařilo správce (s postrčením majitelky) přemluvit k činnosti - vybourá průduch ze sklepa, který nesmyslně zabednili a znemožnili tak normální cirkulaci vzduchu a zároveň k nám umístí malou rekuperační jednotku...