Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguju smerovky Felicia

Dobry de stala sa mi taka vec predvcerom mi praska ziarovka v pravej smerovke, tak som ju dal prec a dnes som siel kupit nove ziarovky len som nevedel ake to su tak som vybral ziarovku ktora bola este dobra a z obchodu som ju nedaval nazad lebo som siel iba kusok do garaze kde som si to chcel vymenit no ako som vychadzal z parkoviska som sa pozabudol zapol som packu na smerovky a zrazu nic ani mi smerovky neblikali, nejdu ani vystrazne ziarovky som vymenil aj dal novu poistku a stale nejdu a neviem co mam teraz robit ... nejdu ani spiatocne svetla smerovky a spiatocka je jedma poistka a neslo ani jedmo ani druge tak reku to je poistka no po vymeneni to zial stale nejde a uz som zufaly prosim poradte

.............dnes som siel kupit nove ziarovky len som nevedel ake to su tak som vybral ziarovku............
Toto nevieš?
Smerovky, brzdové svetlá = 12V/21W
Zadné koncové svetlá = 12V/5W
niekedy kombinácia koncové/brzdové = 12V/5/21W (dvojvláknovka)
Zadné cúvacie svetlo = 12V/21W
Predné parkovacie svetlo = 12V/5W
Hlavné svetlomety = 12V/ (podľa typu)50W/55W (tlmené/diaľkové - dvojvláknovka) - tak je to u starých Feldiek, Favoritov....

Co se žárovek 12V/21W do směrových světel týče, tak jsou tam ty oranžové - ty mají trochu jinou patici a bílé 21W tam nejdou

To je volovina - sú to klasické žiarovky, len majú sfarbené sklo.
[81580.jpg]
Ibaže by si mal nejakú špéci verziu auta.
Pokiaľ hlavné svetlomety majú halogeny - tak logicky je tam iná pätica.
[thumb]
vs
[10527.png]