Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguju smerovky Felicia

Dobry de stala sa mi taka vec predvcerom mi praska ziarovka v pravej smerovke, tak som ju dal prec a dnes som siel kupit nove ziarovky len som nevedel ake to su tak som vybral ziarovku ktora bola este dobra a z obchodu som ju nedaval nazad lebo som siel iba kusok do garaze kde som si to chcel vymenit no ako som vychadzal z parkoviska som sa pozabudol zapol som packu na smerovky a zrazu nic ani mi smerovky neblikali, nejdu ani vystrazne ziarovky som vymenil aj dal novu poistku a stale nejdu a neviem co mam teraz robit ... nejdu ani spiatocne svetla smerovky a spiatocka je jedma poistka a neslo ani jedmo ani druge tak reku to je poistka no po vymeneni to zial stale nejde a uz som zufaly prosim poradte

Zrejme odišlo relátko určené pre všetky blinkre v poistkovej skrini:

https://www.skoda-diely.sk/katalog/felicia/nahradne-diely/elektricka-vybava/skrina-baterie-poistkove-skrina-rele-480.html

http://skoda.panda.cz/clanek.php?id=169

Zameraj sa na príslušné relé, potom na kabeláž (málo pravdepodobné).

Ešte jedna vec bývala u týchto šuntov vyrobené, ako tzv. kurvítko.

Plošný spoj sa musel vybrať, zo zadnej strany kartáčom očistiť, pocínované spoje odmastiť kyselinou fosforečnou a fest znovu precínovať - prehriať, aby olovnatý cín zatiekol k spojom portov pre poistky, šaltre a spol.

Potom znovu bezfarebným nitrocelulózovým šelekom plošák 2x prelakovať.
--------------------------
Sorry, teraz čítam, že máš Feliciu, ale platí detto, ako som uviedol tak, ako pre Š.Favorit a spol.

https://www.google.sk/search?q=poistkov%C3%A1+skrinka+felicia&client=firefox-b&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwibuuGjzMjXAhUOLlAKHclACdEQsAQILg&biw=1047&bih=520&dpr=1.3

.............dnes som siel kupit nove ziarovky len som nevedel ake to su tak som vybral ziarovku............
Toto nevieš?
Smerovky, brzdové svetlá = 12V/21W
Zadné koncové svetlá = 12V/5W
niekedy kombinácia koncové/brzdové = 12V/5/21W (dvojvláknovka)
Zadné cúvacie svetlo = 12V/21W
Predné parkovacie svetlo = 12V/5W
Hlavné svetlomety = 12V/ (podľa typu)50W/55W (tlmené/diaľkové - dvojvláknovka) - tak je to u starých Feldiek, Favoritov....

Co se žárovek 12V/21W do směrových světel týče, tak jsou tam ty oranžové - ty mají trochu jinou patici a bílé 21W tam nejdou

To je volovina - sú to klasické žiarovky, len majú sfarbené sklo.
[81580.jpg]
Ibaže by si mal nejakú špéci verziu auta.
Pokiaľ hlavné svetlomety majú halogeny - tak logicky je tam iná pätica.
[thumb]
vs
[10527.png]