Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plynová kamna Pohoda na PB nejdou

Dobrý den. Koupil jsem z druhé ruky plynová kamna na PB Pohoda. Kamna mi ale nechtějí běžet jak mají. Nevěděl byste někdo, co zkontrolovat. Bomba je nová, prvotní stisknutí pro zapálení funguje, držím, infračlánek se rozžhaví, ale prostě potenciometr nemohu pustit, jelikož hned zhasnou, nestihnu ani vyšší stupeň. Plyn je slyšet/citit jen při stisku/držení potenciometru. Lze je vrátit, ale věřím, že je to nějaká blbost. Nemůže být třeba špatný regulátor na hadici mezi bobmbou a kamnama? Děkuji.

Dobrý večer našel jsem váš dotaz z minulosti, cituji:

Dobrý den. Koupil jsem z druhé ruky plynová kamna na PB Pohoda. Kamna mi ale nechtějí běžet jak mají. Nevěděl byste někdo, co zkontrolovat. Bomba je nová, prvotní stisknutí pro zapálení funguje, držím, infračlánek se rozžhaví, ale prostě potenciometr nemohu pustit, jelikož hned zhasnou, nestihnu ani vyšší stupeň. Plyn je slyšet/citit jen při stisku/držení potenciometru. Lze je vrátit, ale věřím, že je to nějaká blbost. Nemůže být třeba špatný regulátor na hadici mezi bobmbou a kamnama? Děkuji.

Mám stejný problém a chtěl bych Vás požádat o radu, jak jste závadu řešil. Pokud by jste byl ochoten poradit pište na níže uvedený email. Děkuji za vaši ochotu a váš čas.

s pozdravem Jarda V.

můj email je: strejda200@email.cz

Ta kamna neznám.
Mám plynový kotel Mora, když chci na podzim zapálit plamínek, někdy nejde zapálit, aby hořel. Zatím vždycky pomohlo zahýbat fastonama na drátech co vedou od termočlánku u plamínku do elektromagnetického ventilu co otevírá přívod plynu když je termočlánek ohřívaný od plamínku. To napětí na termočlánku je nula nula prd a někdy nestačí projít izolační vrstvičkou co se udělá na kontaktech když je topení i plamínek vypnuté.

Tady by mělo být vysvětlené wo co go, ale já tam nemám přístup (kdysi jsem to studoval, tak jsem si vzpomněl).
https://moodle.fel.cvut.cz/local/kos/pages/course/info.php?id=2088
nelineárnímu ději – FRITOVÁNÍ. Kontakt má pro velmi malé napětí veliký odpor (MΩ), vede, až když se ... Fritovací procesy nejsou reverzibilní.

EDIT: Tady jsem narazil na nějaké vysvětlení jak je to na kontaktech když mají spínat malá napětí a proudy.
https://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,35110.0.html
Vzpomněl jsem si, když jsem ještě pracoval, tak se mi nepodařilo vysvětlit obchodníkům, proč by neměli garantovat zákazníkovi spolehlivost spínání od téměř nulových napětí a proudů do běžných hodnot 250V/1A jedním provedením kontaktů.

Mě to dělala pouze přeplněná lahev. Stačilo venku upustit a pak to šlo.Teď v zimě mi stabilně hoří třeba 5 min jen plamínek,mám to na level 3 a čekám až spadne trošku tlak v lahvi a jede to jak má po třeba 10min. Abych nemusel upouštět plyn venku.Další projev je ten,že hoooodně napněná lahev sfoukává i ten plamínek a tam už je nejlepší než u toho být ohnutej tu flašku venku odfouknout.....