Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spirálové topeniště

Pěkný pozdrav všem. Měl bych prosbu. Nevíte někdo, kde sehnat tuto spirálu? Popřípadě čím ji nahradit. Můsí být z silné oceli nebo nerezi, protože bude sloužit stejnému účelu, jako na obrázku. Díky

Postaviť to tak, aby horúce plyny prechádzali cez rebrá radiátora. Takže buď nad oheň (to by však mohlo vychádzať príliš vysoké), alebo bokom k ohňu a výmurovkou zabrániť prechodu horúcich plynov mimo radiátor. Teda radiátor môže byť na jednej strane vymurovaného krbu a "komín" vytvoríš dierou nad radiátorom (na strane pahreby až po radiátor vrch zakryješ).

Podobné spirály z mědi, jsou v solárních výměnících. Ta trubka je "varhánkovaná" aby měla co největší povrch pro předávání tepla. U Karlových Varů to stáčejí v jedné dílně, ale myslím, že výrobců bude hodně. Nepoužívají to však na přímý oheň. Spirála je "schovaná" v nádrži s vodou.

Jak píše kolega stočí to zámečníci-potrubáři. Hledej ve svém okolí výrobce minipivovarů, lázeňských kamen se zabudovanou spirálou, firmu co dělá nerez zábradlí a podobné. Konec konců šlo by to svařit i "hranaté" z trubek a varných kolen. Záleží na síle peněženky.