Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapuštění IBC do země

Zdravím všechny,
chtěl bych udělat toto. Je to vlastně IBC kontejner, na něm uříznutý vršek a je to obloženo dřevem. Vznikne takový pidi bazének, nebo spíše zchlazovací nádoba. O co mi jde: chtěl bych to částečně nebo úplně zapustit do země. Jak by jste to provedli, aby se ten plast tlakem zeminy nezbortil. Zbortilo by se to vůbec? Mám hromadu heraklitu. Co dát před tu klec 2 vrstvy heraklitu o kterou se zemina opře?
Jak by jste to udělali vy? CHtěl bych tam i filtraci.
Díky

Akce - reakce => tlak - protitlak.
Uřízlý kontejner se pochopitelně zbortí, nebude-li při zasypávání stejnoměrně napouštěn. Stejně tak se rozšklebí, bude-li napuštěn bez obsypu. Čili usadit do země, napustit 15 cm vody a obsypat 15 cm zeminy. Takto postupovat dále. Bazén trvale udržovat napuštěný. Když už něčím obkládat, vidím smysl jedině v XPS naležato (120 cm stejně jako IBC). I ten nejhubenější beton který rozhrabou slepice je jistotou.