Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak dlouho by fungovala elektřina?

Zdravim,
může mi někdo fundovaný zodpovědět moji hypotetickou otázku, jak dlouho by běžela elektřina(osvětlení, do zásuvek... prostě šťáva), kdyby zmizeli ze světa všichni lidi a myslím tím přímo z minuty na minutu.
Bylo by to naráz nebo by to trvalo třeba týden, měsíc?
Díky.
Změna kategorie, původně: Elektro (Kurt)

Mám to pro účely jedné povídky (z minuty na minutu nebude na světě nikdo, kdo by se o elektrárny a přívod šťávy staral) a moc se mi líbí verze, že by elektrárny mohli fungovat autonomně několik hodin maximálně 1-2 dny. Díky všem za odpovědi a především ML1.
Tímto bych to považoval za uzavřené.