Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jak ucpat špatně přístupnou díru v odpadu

Mám na chodbě takovouto šachtu, ve které je hlavní uzávěr vody, ale hlavně část odpadních trubek na sebe napojených (viz foto). V tom spoji zespodu je díra a při spláchnutí záchodu vyteče cca malý panák vody. Už asi před rokem jsem se to pokoušel zasilikonovat, ale je tam fakt špatný přístup, tak bych to chtěl nejrači "zabetonovat" nějakou vhoudnou hmotou, která by to zaizolovala. Nevíte o něčem?

Jímka je to, co máte na fotce, v ní jsou ty trubky. Před díru dejte napříč prkénko cca 15 cm dlouhé, vysoká jako trubka a vzniklý prostor zaplňte betonem. Nejlépe večer, aby do rána trochu zatvrdnul. Pokud se rozhodnete pro pěnu, tak s tou pěnou opatrně. Nebuďte moc aktivní a tu pěnu nestříkejte přímo do otvoru. Mohla by vám trochu narůst i dovnitř trubky a postupem času by mohl být problém s ucpáváním. Raději bych to řešil očištěním okolního povrchu trubek od silikonu a zalitím cementovou směsí.

duotmel

kus si ukrojíš, promneš v prstech a vzniklou plastelínou zalepíš díru. Po cca půl hodině je hmota tvrdá na kámen, můžeš brousit, vrtat díry, řezat závity apod.
V domácnosti jsem zkoušel lepit snad všechno - bojler, radiátory, plast.trubky, železná futra, palivovou nádrž apod. Vždy se podařilo zalepit.
třeba tady - doufám že se to nebude brát jako reklama:
https://www.novato.cz/produkt/142/duotmel-310
https://www.novato.cz/produkt/141/duotmel