Zdravím.
Mohu jenom doporučit jakoukoliv variantu čepu KROMĚ ZÁVITOVÉ TYČE !
Závit do kulaté díry při otáčení v zatíženém stavu nepatří. Jeho povrch je plný ostrých hran a při zatížení tyto hrany strouhají a nekloužou tak jako by se dělo na čepu, který by se sice také neměl pohybovat jelikož kolečka mají ložiska uvnitř, pokud se však pohybují po hladkém válcovém čepu,otěr není velký i při zatížení.
Jinak jak bylo navrženo udělat pro převoz samostatné nasazovací kolečka je nejlepší varianta, takže podle mne by bylo nejlépe vyrobit patky s větší plochou aby se nemusely podkládat v měkčím podloží pokud je někdy v hlíně... tedy pro stabilní usazení , a pro chvíle převážení sklápěcí, nebo i nasazovací podvozek.
nasazovací varianta by šla pokud jsou jakly směrem dolů dostatečně dlouhé, pak bych to po nasazení zajistil kolíkem skrz , jež by současně fungoval i po přezutí na ploché patky pro stabilní usazení.
Sklápěcí by byla v jiné šířce nasazená na 20ku kulatinu, která by byla propojena s konstrukcí tak aby po sklopení zasahovaly pod úroven nožek a tam bych je zajistil svorkou (třmenem) proti zpětnému sklopení.
Ještě je tu varianta výsuvná , což je rovnoběžně vedoucí jekl, trubka... dole s osou ale není vyklápěcí, ale posuvné v třmenech po velké délce , a nahoře by byla aretace pro zasunutou polohu a níže aretace pro pojezdovou polohu kam se dostane po pozvednutí konstrukce. Aretace by mohla být kulatina do vrtané dírky skrz oba profily a nebo západka formou plocháče do naříznuté hrany jeklu, nebo rohatka se zajištěním ale ta je nejsložitější na výrobu.
oboje chce mít přístup k železu,
jednoduché řešení je nasazovací,
sklápěcí je možná pracnější stejně jako výsuvná
ale já bych si to spíše tak zařídil, jelikož dělám u železa, ale pokud někdo ne, pak sklápěcí je dobrá volba.