Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sklep (řešený nepropustnou jimkou) a vysoka hladina spodni vody

Dobry den, budeme stavět garáž a rádi bychom ji částečně podsklepili. Vzhledem k vyssi hladine spodní vody budeme sklep řešit nepropustnou jimkou. Nevime přesně kolik hladina je, kolisa to, ale dno sklepa bude nekolik desitek cm od vodou.

Mate někdo s touto situací zkusenost? Bojíme se možného vytlaceni - je to možné, kdyz na ni bude stát garáž? Jak ideálně postupovat? Dá se použít plastova jimka, nebo musí byt betonova?

Děkuji

Mám to nějak jako vy. Akorát jak prší, tak se hladina ku....vsky zvedne a ve sklepě je 20 cm vody. Vykopal jsem v rohu kde je největší přítok díru 1 m hluboko, do ní jsem narval plastovou trubku o průměru 30 cm. Do ní jsem navrtal po obvodu díry a obsypal struskou. Do trubky jsem dal čerpadlo s plovákem a zatím mám klid.