Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plynová přípojka po několika letech

Nemáte někdo zkušenost s připojením plynu po několika letech. Matka totiž bydlí v domě, kde topí uhlím, ale teď začala špatně chodit a vznikl problém, jak si bude v zimě topit. Asi před 20-ti lety se její obec plynofikovala a otec nechal tehdy v plotě vybudovat skříňku na plynoměr, kam zavedli trubku, ale nic víc.
Mě se teď jedná o to, zda bych mohl nechat zřídit plynový kotel, ale zároveň vím, že v obci už moc nechtějí E-ONi dávat povolení novým domům na přípojky. Požádal jsem formulářem o prozkoumání našeho připojení, ale E-ON na to má 30 dní a to bych už mohl nechat dělat projekt, páč zima je tu rychle. Bojím se, ale že mi to zatrhnou a tak to nechci zadávat zbytečně.
Má někdo zkušenost s tím, že když už má několik let připravenou přípojku, tak to jde připojit, i když do novostaveb ne?
Děkuji Olda

Ano, děkuji za odpověď, ale trubka do skříňky je jenom jedna a jde mi o to jestli možným připojením (osazením) plynoměru u nás i tak počítají, i když pro nově zřizované připojení dávají zamítavé stanovisko.