Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem POROTHERM nebo HELUZ - broušené cihly tl. 300 mm

Zdravím všechny kutily. Chystáme se stavit dům. Volba padla na dům z broušených cihlel tl. 300 na pěnu. Z tepelně technického hlediska jsme se rozhodli pro pálené cihly. A teď dotaz. Co zvolit? Porotherm nebo Heluz? Který systém jste zvolili, jak to bylo s přesností jednotlivých tvárnic, jak šlo jejich řezání, jak to bylo s cenou? Šli byste znova k tomu výrobci? Děkuji za odpovědi :)

Věřte mi, že nepoznáte Heluz od Porothermu, snad jen jedině nápisem a jiným zámkem na cihle. Pokud někdo tvrdí, že je tamto lepší, asi má drobnou zkušenost ze své stavby, ale jako prodejce těchto cihel vím, že je to +/- stejné.
Ale jak již někdo poznamenal, dal bych 25cm + 20 izolace, určitě bych nešel do 50cm zdiva, to je nerozvážnost.
Podle prodeje u nás je nejvíce prodávn Porfix 30cm a k tomu polyš od 15 do 25cm.

¨