Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jede na 3 válce

Ahoj. Mám citroen xsara 2.0 HDIr.v. 2000 a vypadá to že jede na 3 válce. Jde pomalu do otáček, dlouho trvá než se motor vytočí jen z 1500 ot na 2500. Jakmile jedu přes 2500 otáček tak auto začne přicukávat a nejede a začne přibržďovat. Musím zas pomalu sešlápnout plyn a čekat dlouho než se to zase vyhrabe na 2500 otáček. Na jedničku ještě do těch 3tis. potáhne ale pak 2jka a další stupně to už jde pomaličku.Hodně čadí z výfuku. Jaké všechny vady by to mohly být ? Děkuji za odpovědi.

Díky za poznatky. Žhaviče vyzkouším. Ale nevím jestli by nebylo lepší sehnat jiný motor stejného typu a jen přehodit než zkoumat čím tto bude a topit v top peníze ...Olej je v normě. Jen to prostě nejede no... Třeba by něco mohlo být s turbem jak výše zmíněný odkaz ale v tom se už vůbec nevyznám a shánět turbo zbytečně, to už celý motor spíš..

Po nastartování ne ale když je klicek ve 2 poloze a zhasnou ostatní tak ano. Na ten první válec buď nejde elektrika nebo je špatný zhavic. Zkoušel jsem odpojit elektriku z něho a nic se nedělo. Zkusil jsem z 2 a hned to chciplo. Jen nechci kupovat plno dílů když to bude nějaká banalita. A diagnostiku nevím, může ten problém najít a nemusí...