Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem V mrazáku se tvoří obrovská námraza - po odstranění je tam znovu za den...

Dobrý den, v mrazáku je už delší dobu dost námrazy, ale poslední cca dva týdny je to neskutečné, led pokrývá nejen vnitřek stěn a je i vevnitř u věcí v šuplíkách, ale je pokrytá celá přední stěna a jsou tam obrovské nánosy ledu, přes které nejde ani silou žádný šuplík otevřít. Tak to odlámu a další den je to tam zas....Máme lednici i mrazák zabudovaný ve skříni, takže je možné, že to špatně těsní, ale předtím to tak hrozně moc ledu a tak rychle nedělalo. Je tam kolečko, na tom je nastavená čtyřka z šesti, pak tam svítí On a super, alarm ne. Je tam ještě jedno kolečko, kde je S a N a je to nastavené někde mezi nimi. Ale myslím, že s tím taky malý netočil...Je to prostě záhada. Ta lednice i mrazák jsou v rámci kuchyňské stěny, od plotny cca 1,5 metru, ale určitě teď nevařím víc než předtím. Byt taky nepřetopujeme, takže nemáme tepleji než dřív...Moc děkuji za jakýkoliv nápad, co s tím...

Nepatlejte tam žádnou indulonu, ta těsnění nenahradí. Vám netěsní dvířka mražáku, to je docela častý jev u vestavěného nábytku. Mohl se trochu pohnout nábytek, nebo mražák v něm. Zkuste ten mražák trochu povytáhnout, stačí o málo. Pokud to vůbec nepůjde, tak seřiďte dřevěná krycí dvířka tak, aby po celém obvodu dvířek byla malá vůle - použijte list papíru a musí být všude volně.

Úplně nejlepší pro vás bude, kdybyste na cca týden úplně odmontovala dřevěná dvířka, nemělo by to být zase tak složité a hned uvidíte, jestli se mražák přestane namražovat. Pokud se to zlepší, tak byla na vině špatně seřízená dřevěná dvířka případně posunutý mražák. Bez téhle zkoušky vás zřejmě nic nepřesvědčí o tom, že aby jedny dvířka opravdu těsnily ( ty kovové na mražáku) tak ty dřevěné jim v tom nesmí bránit - musí být nepatrně nedovřené, rsp. musí se dotýkat jen velmi velmi zlehka, proto ta zkouška papírem.

Tak se záhada vyřešila, dítě pootočilo zmiňovaný čudlík z pozice N do pozice S, proto svítila kontrolka "super". Takže to supermrazilo, no a pak stačila trocha námrazy, nedovřené dveře a byla z toho námraza několikacentimetrová...Stačilo otočit čudlík zpět....Ale i tak všem děkuji. I teď už víte, co ty značky S a N znamenají a co mohou způsobit :-).

To čo uvádzaš je blbosť. Aj na nonstop mrazenie, bez vypnínania kompresora, sa námraza nesmie utvoriť v priebehu 24 hodnín. Resp. ani za mesiac pri -28°C.

písmeno "S" na mrazáku ti môže zničiť kompresor, lebo sa nevypína, navyše, neprepne ho malé dieťa, lebo je nutné použiť na prepnutie nejakú mincu alebo metal v podobe moka lyžičky.

Dostáva sa ti do mrazáku vlhkosť z obydlia, obmieňaš alebo vkladáš do mrazáku mokré handry alebo lezieš do mrazáku častejšie, ako na hodiny klavíra, min. 10x denne podobne, ako do bežnej chladničky. Našťastie mono chladničky majú pri správnom nastavení zadnú plochu s námrazou odvedenú do nádobky nad kompresorom, kde sa automaticky odparí stečená, namrazená voda.

Je mi líto, ale nevyřešila. Jakékoliv, opravdu jakékoliv nastavení mrazícího výkonu nemá vliv na množství vytvořené námrazy uvnitř řádně uzavřeného přístroje. Pořád s vám nedaří uvěřit, že váš problém je způsobený nedovírajícím nebo výrazně poškozeným těsněním. Do prostoru mražáku proniká soustavně vlhký vzduch z místnosti, uvnitř kondenzuje a tvoří led. V této situaci platí, že pokud zvýším výkon tak se samozřejmě zvýší i tvorba ledu. Netěsnost pro vás to znamená vyšší spotřebu el. energie a větší opotřebení systémů v mražáku.

Ale vždyť jsem to psala...Byla tam drobná netěsnost, takže nějaká tenká vrstva ledu tam byla. poté, co to dítě přeplo ( a opravdu to udělal bez moka lžičky atd., jde tím posunout i bez toho, navíc ta písmenka jsou od sebe cca 3 mm, což taky nechápu, proč to neudělali na opačné straně kruhu..)se zvýšil mrazící výkon a další led se tvořil mnohem rychleji, což zvýšilo netěsnost ještě víc, protože i když jsem na vnější straně šuplíků led odlámala, byl i vevnitř šuplíků a za nimi...Proto samotné odlomení bylo nanic...Vlhkost byla opravdu vyšší, v 1kk usším prádlo...Teď je čudlík na N, lednice komplet odmražená a za dva dny ani známka po ledu.