Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zla farba autolaku

zdravim, mam taky problemik, lakoval som auto, ale odtien laku je tmavsi ako povodna farba, bohuzial lepsi odtien neexistuje, da sa nejakym sposobom dosiahnut, aby miesto lakovania trosku zbledlo? lebo to bije do oci, diky za rady

Keby si nekecal. Dnes ti na mieru podľa zvetralého laku namiešajú zo stoviek odtieňov lakov RAL, priamo do 400ml natlakovaného spreja, aký chceš odtieň. Robia na mieru mixung lakov z RAL značkové predajne lakov ktorých nájdeš v ČR na každom rohu. Hľadaj na nete. Len pristav na tvári miesta vozidlo. Vyletí na teba predavač, ako divý pes dingo so vzorkovníkmi, a v zákulisí predajne máš lak v spreji ušitý presne na mieru.

Len si vyžiadaj najjemnejšiu trysku na spreji, aby si nemusel prácne leštiť okraje lakovaného miesta od zaprskaných kvapiek po vysušení a vypálení laku (reflektorom alebo teplovzdušnou pištoľou pri 120°C).

https://www.google.sk/search?q=ral+farby&client=firefox-b&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjb9_r14avXAhVOIlAKHQ1mDE8QsAQIPg&biw=1093&bih=546&dpr=1.25

Nebude asi problém namíchat stejný odstín, problém bude v tom, že nový lak má jiné optické vlastnosti, starý je matný, nemá tu "hloubku". A proto i kdyby měl nový lak na miliontinu chlupu stejný odstín stejně bude viditelně odlišný. To je asi to co jsi chtě říct, předpokládám.