Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlucnost digestoře po napojeni na potrubí na střechu

Zdravim mam digestor vyvedenou na huru hlinikovou 125 sirokou takovou to natahovaci ohebnou hadici nebo jak to nazvat no a ted uz jsem se k tomu dostal tak ze to vyvedu na strechu.Nemam to v ose z digestore to vede kolmo na huru po te to jde pod uhlem 90 stupnu asi pouze 40 cm a napojuje se to na 110 odpadni oranzovou rouru a de to po stitu kolmo na horu asi dva metry pote pod uhlem 90 stupnu zase vodorovne k vyusteni na strechu u toho vyusteni je to zase propojeno tou hlinikovou natahovaci vrapovou hadici takze jsou tam 4 devadesatistupneve uhlyVyusteni ktere jsem koupil vypada to stejne jako taska ale je to plastove a je tam kloboucek no proste to nhradilo tasku hlucnost ventilatoru se hrozne zvetsila uz pri rychlosti jedna je hluk veliky az nesnesitelny.Dokazete mi prosim nekdo poradit abych nemusel nejak moc experimentovat dekuji za odpovedi a rady

hlucnost ventilatoru se hrozne zvetsila

tedy jak a kam to bylo vyvedené dříve? Hlučnost nastala až po osazení plastové tašky? Přikláním se k tomu že je příliš dlouhá a komplikovaná cesta ven, čili ventilátor nestíhá. je to jakoby tlačil do zaslepené roury a snažil se to přetlačit, což se evidentně nedaří. stejně jako když autu pořádně naložíte do kopce. taky začne řvát.

EDIT: aha.. už jsem přečetl post s přesným popisem délky cesty i stavu hluku před a po. tedy příčina je jasná. vraťte se k co nejkratší cestě bez kolen a je po hluku.

Diky za info precetl jsem si i dalsi nejake diskuze a rady a je to pravda a samozrejme po te co sem vsechno precetl tak mi to i doslo ze kdyz suzim rouru tak to nekde narasi nebo tay kolena to je asi to same no ale ted otazka co s tim kondenzatem kdyz to namirim kolmo az ke strese tak mi to potece ten kondenzat az do kuchine do te digestore tak co s tima ktera ta cesta je lepsi na strechu vyrobyt tasku nebo do stitu