Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlucnost digestoře po napojeni na potrubí na střechu

Zdravim mam digestor vyvedenou na huru hlinikovou 125 sirokou takovou to natahovaci ohebnou hadici nebo jak to nazvat no a ted uz jsem se k tomu dostal tak ze to vyvedu na strechu.Nemam to v ose z digestore to vede kolmo na huru po te to jde pod uhlem 90 stupnu asi pouze 40 cm a napojuje se to na 110 odpadni oranzovou rouru a de to po stitu kolmo na horu asi dva metry pote pod uhlem 90 stupnu zase vodorovne k vyusteni na strechu u toho vyusteni je to zase propojeno tou hlinikovou natahovaci vrapovou hadici takze jsou tam 4 devadesatistupneve uhlyVyusteni ktere jsem koupil vypada to stejne jako taska ale je to plastove a je tam kloboucek no proste to nhradilo tasku hlucnost ventilatoru se hrozne zvetsila uz pri rychlosti jedna je hluk veliky az nesnesitelny.Dokazete mi prosim nekdo poradit abych nemusel nejak moc experimentovat dekuji za odpovedi a rady

Jak velká je díra v té "tašce"
Tipuju že hlavní problém je ve velkém odporu vedení, které je na konci ještě zmenšené taškou.

Řešení je podle mě zvětšit všechny trubky a hadice o jeden rozměr a přidat ještě jednu tašku.

Btw jak máte řešené chytání kondenzátu? A proč jste digestoř nevyvedl do stěny?

Vyvod z digestore je 125 na to mam natazenou tu hlinikovou natahovaci flexi trubku nebo hadici a ta je skoro kolmo na huru je dlouha asi 1.5 metru tak jsem to mel pred tim a nic to nedelalo no a ted jsem tohle ohnul pod uhlem 90 stupnu ke stitu a napojil na uzsi odpadni trubku 110 potom tou trubko dva metry po stitu nahoru potom 90 stopnu koleno 40 cm trubky a opet ten hlinikove natahovaci prechod na tu stresni tasku ktera ma promer taky 110 tak ze jsou tam 4 pravouhle ohyby z toho jsou dva reseny tou hlinikovou natahovaci trubkou a dva tym plastovym kolenem odpadnim 110 mm. Kondenzaci jsem neresil protoze me to ani nenapadlo a docetl jsem se o tom az tady az me to zacalo delat randal a zacal jsem zde cist rady. Bydlim v rade a digestor nemohu vest pres zed protoze bych se provrtal k sousedovi a stejne je ta digestor takove s tim kominem nad sebou ktery vede ke stropu a vyusteni ventilatoru je smerem vzhuru.Ventilator neni vrtule ale turbina obezne kolo neco jak je v aute ma myslim vykon neco kolem 500 kubiku za hodku .Mam nekolik moznosti prvni vec je ze asi tu odpadni rouru zahodim a koupim 125 mm abych to nezuzoval no a potom but mohu udelat kovove drzaky na tu roru aby byla presne nad tim vyvodem co mi de z domu tak ze to pujde kolmo primo ke strese ale potom je to ze ta taska ma zase jenom 110 takze prijde zuzeni jeste bych mohl vyhodit i tu tasku za 1100 korun a udelat si vlastni z pozinku nebo medi sletovat to aby to melo prumer tech 125 mm tak ze by to vedlo skoro kolmo nebo trochu jen sikmo po celou delku od dogestore az na strechu a tam bych jeste udelal nejakej kloboucek taky z toho plechu ale ted nevim jak s tim kondenzatem to mi to urcite potece dolu a to nevim jak se resi docetl jsem se ze T- kusem ale jestli sem to dobre precetl tak ten musi byt vodorovne a asi primo nad zaklopem izolace tak ze zase jeden ohyb 90 stupnu T-kus 90 stumnu a kolmo na horu samozrejme uz 125 mm trubka no a druha moznost zmerit do jake vysky ma soused dum hlinikovou flexi trubko kolmo na huru nad zaklopem jeste treba metr pak uhel 90 stupnu ke stitu a do stitu diru a vyvezt to nad sousedovu strechu tak ded mi prosim poradte jeste sem se docetl ze se tam dava i nejake tlumic rezonance asi pred tu plastovou odpadni trubku ale to sem uplne nepochopil

Velká tlaková ztráta dána delkou potrubí (a možná i množstvím a umístěním zpětných klapek?). Digestoře svým výkonem ventilátoru jsou většinou určeny jen k vyvedení přes zeď, na takové potrubí potřebujete výkonější ventilátor, tento to prostě neprotlačí. Navíc, jak píše kolega, pára, kterou odsáváte Vám tam bude kondenzovat a ztékat zpět.

Gumený prechod je nutný, lebo sa frekvencia siete 50Hz s otrasmi ložiska vetráka prenášajú na potrubie. Máš to rozvedené po chalupe, ako hlásnu trúbu. Jedine potrubie po obvode zvukovo zaizolovať a navyše, nesmie sa dotýkať ničoho pevného po trase.

hlucnost ventilatoru se hrozne zvetsila

tedy jak a kam to bylo vyvedené dříve? Hlučnost nastala až po osazení plastové tašky? Přikláním se k tomu že je příliš dlouhá a komplikovaná cesta ven, čili ventilátor nestíhá. je to jakoby tlačil do zaslepené roury a snažil se to přetlačit, což se evidentně nedaří. stejně jako když autu pořádně naložíte do kopce. taky začne řvát.

EDIT: aha.. už jsem přečetl post s přesným popisem délky cesty i stavu hluku před a po. tedy příčina je jasná. vraťte se k co nejkratší cestě bez kolen a je po hluku.

Diky za info precetl jsem si i dalsi nejake diskuze a rady a je to pravda a samozrejme po te co sem vsechno precetl tak mi to i doslo ze kdyz suzim rouru tak to nekde narasi nebo tay kolena to je asi to same no ale ted otazka co s tim kondenzatem kdyz to namirim kolmo az ke strese tak mi to potece ten kondenzat az do kuchine do te digestore tak co s tima ktera ta cesta je lepsi na strechu vyrobyt tasku nebo do stitu