Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tlakovou nádobu nebo presscontrol

Dobrý den,
zakoupil jsem toto ponorné čerpadlo, které je zavěšeno asi ve 24 metrech pod zemí ve vrtu 125mm. Bude lepší k němu koupit presscontrol nebo k němu dát klasickou nádobu s tlakovým spínačem? Budu to používat na běžnou zálivku, zahradní sprchu, záchod atd... U presscontrolu se mi zdá jednodušší montáž a údržba, ale nejsem si jist.
Díky moc za rady.

Čerpadlo poběží trvale až do okamžiku, kdy skončí průtok vody. V praxi do okamžiku, kdy se průtok zmenší pod určitou mez. Narozdíl od tlakové nádoby presscontrol neudržuje stálý tlak v potrubí nebo alespoň ne v tak úzkých mezích.

Áno. Preto by si tam mal mať vyrovnávaciu nádrž so vzduchovou bublinou. Čím viac vzduchu, tým redšie bude spínať. Od určitého prietoku až po maximálny prietok však bude čerpadlo bežať trvale. To je vtedy, keď čerpadlo už nedokáže vyvinúť dostatočný tlak, čo by ho vypol. A na (len) také použitie je presscontrol bez vyrovnávačky vhodný.

Coby, sepne a bezi. Z hlediska pouziti naprosto v pohode. Ostatne mam presskontrol na baraku 9 let.
Jediny minus je, kdyz nekde kape kohoutek nebo je podobna drobna netesnost systemu. System s tlakovkou sepne (treba) jednou za nekolik minut, presskontrol bude spinat co par sekund, pri vetsi netesnosi pojede furt. A to neni dobry - elektrika neco stoji a cerpadlo nema zanedbatelnej prikon.
Za me, klidne presskontrol, uzivatelskej komfort je stejnej jako u systemu s tlakovou nadobou, ale udrzovat rozvody v dobrym stavu. Pokud je rozvod kratkej, nevidim v tom zadnou prekazku.