Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s identifikací předmětu

Zdar chlapi, marně si s klukama v práci asi týden lámeme hlavu, k čemu je tahle věc. Délka 70mm, šířka 10mm, výška 30mm, materiál ocelový nebo nerezový plech, 2 kuličky o průměru cca 10mm. Vypadá to na nějakou svěrku, ale k čemu? :-)
Díky za tipy

[c3fc833f58164f6580d5017ebe57a47a.jpg]

Dobrý den,chybí základní věci v dotazu,kde jste k tomu přišli,nějaká souvislost,obor jaký se prováděl v nálezové lokalitě.Podobné přípravky používají i sedláři na rýhování kůže,ale na tomto vidím jedno,pokud to člověk sebeméně povolí,tak kuličky vypadnou,takže žádný velký rozsah,je to jednoúčelovka na téměř jednu sílu materiálu,který se mezi kuličky vsune,asi svěrka na slabé plechy,ty kuličky tam jsou jako chytrá finta,snadno se materiál vsune a dobře drží velkou silou.:-)

Manželka si to koupila v 80 letech minulého století jako největší hit. Tvrdí že plechové ostří to srovnalo. Na podobném principu jsme v těch letech vyráběli naklepávače srpů a kos. Manželka to vyhrabala v z šuplíku, tak to máme doma také.