Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlhkost stropu

Dobrý den,
Máme rodinný dům s půdou a letos se nám začal v tomto měsíci vlhnout celý strop. Strop je betonový a na dotek velmi chladný. Poradil by někdo jak se s tím vypořádat děkuji Jana

Zateplit střechu, nebo podlahu na půdě, aby se teplota stropu nedostala na rosný bod. Jestli se doma suší prádlo, vaří, event. příliš funí v ložnici, při dokonale těsných oknech, tak větrat proti vysoké vlhkosti.
Starý dům má vyšší vlhkost díky horší izolaci a nová okna to neodvětrají, pokud je to váš případ.

Ak deka betónovej dosky presahuje priamo po obvode muriva až k fasáde, vzniká tepelný most. Nestačí iba položiť izolant z vrchu na betón, ale je nutné zaizolovať z vonku, na fasáde miesto, kde končí betón položený na murive (venci). Dá sa izolovať iba pás v mieste betónového venca a platne, čím vznikne na fasáde tzv. kastlík, alebo odskok až po atiku, ktorú je nutné oplechovať ak je plochá strecha. V prípade sedlovej strechy táto "cifrovačka" až tak nevadí. Možno si ju obľúbia lastovičky pre stavanie hniezd.

Ideálne je komplet fasádu z exteriéru oplášťovať vhodným izloantom.

Kedysi sa zakončil veniec s betónovou doskou iba heraklitom (piliny s cementom) o hrúbke cca tri cm. Dnes tento trend nevyhovuje, piliny s cementom mohli splesnivieť, čím prepoja tepelný most.