Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem měnič napětí

Zdravím mistři odborníci, můj dotaz... Rád bych se pojistil a koupil si měnič napětí, jenže... modifikovaná sinus a nebo čistá sinus(vůbec nemám šajnu co to znamená), chci to hlavně do kotelny v případě výpadku proudu takže tři čerpadla jeden ventilátor a jeden motor s převodovkou.
díky za odborné rady
Zdeny

cca 800w, tři čerpadla jeden ventilátor a motor s převodovkou plus elektronika. To vše v kotelně doma. Chtěl jsem z auta, viděl jsem to někde teď s těma bouřkama ale cena té čisté se téměř rovná el.centrále

Jak už bylo řečeno nademnou - na čerpadlo potřebuješ čistý sinus, jinak motor čerpadla nepojede. Kdysi jsem takový měnič stavěl - zde je odkaz na moje stránky, je tam celá konstrukce a popsané jednotlivé části.

Centrála je dobrá věc, bohužel se sama nenastartuje a je neskladná na to, že se používá párkrát do roka. Pokud by ovšem padla volba na cetrálu, doporučuji koupit naftovou (jsou dražší, ale žerou kapku nafty), rozhodně nekupovat benzinovou s 2-taktním motorem (to jsou ty nejlevnější), jinak nebudeš stíhat dolévat benzín do nádrže.

PS.: Hlavně si nemysli, že když koupíš nějaký 1kW měnič, tak na to připojíš lednici nebo mrazák jako odborníci vedle v jiné diskuzi. Centrála je na krátkodobé přetížení méně náchylná a přežije to.

Díky za odkaz na zajímavý měnič. Možná bych to i postavil - tři dotazy: V článku se píše že na konci je odkaz na stažení plošných spojů. Nevidím ho (ve FF). Černé vinutí na trafu je k čemu (to je to označené jako "TP"?) a jaký je počet závitů? Jaké parametry má přepínací relé?

Plošňáky jsem ještě nezveřejnil. Teoreticky se jedná pouze o dva - nabíječka a řízení měniče.

TP = tepelná pojistka viz jirka.

Počet závitů nevím, ale v blokovém schématu je napsáno napětí na jednotlivých vinutí - napětí je pod zatížením, takže naprázdno bude mít o krapet více.

Přepínací relé není, to silové je pouze rozpínací a mělo parametry 30V 220A, cívka 24V.

"Černé vinutí na trafu je k čemu (to je to označené jako "TP"?) a jaký je počet závitů?" = myslel jsem těch několik závitů černým drátem viditelně ručně dodělaných. Nevím k čemu slouží. Počet závitů jednotlivých vinutí si spočítat umím, toroid ale raději v ruce motat nebudu :-) .

Tak tedy ještě jednou.
TP = tepelná pojistka, která je integrovaná v toroidu a chrání trafo před přehřátím.

Ty černé, rukou dodělávané závity jsou primární vinutí od měniče a na prázdno dávají cca 9V. Jsou motané 16mm^2 mědí, aby vydržely proud okolo 60A. Původní toroid jsem nemotal, pouze jsem z něj odmotal nepotřebné vinutí a zanechal pouze potřebné vinutí 15V pro nabíječku a přimotal to silové 9V vinutí.

Snad už to pochopíš.

Dobrý den,tazateli,píšete v prvotním dotazu,že nemáte šajnu o měničích.Kupte hotovou věc,sám jsem kutil všeho druhu a pár drobností jsem i postavil doma,včetně měniče,ale bez čisté sinusovky a malého výkonu.Pokud nemáte možnosti poshánět věci přes kamarády a bastlířské burzy,tak to bude na dlouho,za draho a nejistý výsledek.
Sám mám v plánu solární elektrárničku,mám nakoupeny panely,nabíječ ,měnič také, jeho stavbu jsem z důvodu shánění komponentů a hlavně času vzdal,ač spoustu věcí mám,včetně toho času jako ID.
Sám bych toto řešil bazarovou UPS čistý sinus s výkonem,který potřebujete a výkonnější baterií,nebo měničem,opět čistý sinus.Často navštěvuji stránky mypower.cz ,hledám náměty před stavbou elektrárny,ale také inzerci kde se dá i ten měnič koupit za rozumný peníz,sám jsem zde sehnal pětatřicet levných nových amorfních panelů.
Ještě odkaz na případnou koupi levného měniče,sám jsem zde koupil,jsem z blízkého okolí 25km,nepovažujte prosím za reklamu,nemám s prodejcem nic společného,chci pomoci tazateli,děkuji.

http://www.solar-elektro.cz/?sidx=0&br=&catg=2646&sort=