Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak nejlíp vyčistit dýhovanou dřevotřísku / MDF

Zdravím jak nejlíp vyčistit dýhovanou dřevotřísku / MDF,mám v kuchyni reproduktory a jak se tam vaří jsou takový zapatlaný a potřeboval bych tomu dát opět trošku lepší vzhled / lesk protože je přesouvám do obýváku k Pc ,ovšem nevím čím na to sapon,nějaký spec leštidla? Pokud jde o klasický dřevo tam mám přehled, ovšem u tohoto nevím a nerad bych něco domrvil.

Klasická Diava, naniesť fest vrstvu, 2x, napustiť dýhu napríklad štetcom, flanelom prípadne hodvábnou látkou, ktorá nepúšťa chlpy, tlakom vyčistiť bordel z výparov od žranice a na záver dýhu preleštiť. Diava je mastná, obsahuje jemné rozpúšťadlá ktoré neškodia drevu ani šelakom na nábytku.

http://hygienicky-servis.itabo.cz/uklidove-a-myci-prostredky/myci-prostredky/diava-200-ml

TV mechanici, servisáci lampových TV a rádií Diavu poznajú, ako skvelý čistič kanálových voličov či potenciometrov strieborných kontaktov v rádiách, ak chrčali pri ladení hlasitosti, basov a výšiek.

A, čo ti bráni v skutočnosti, povrch repro bední niečím umývateľným prefarbiť, prelakovať, ošetriť, aby bol hladký.

Kedysi, koncom rokov šesťdesiatych, som vyrábal na kolene trojpásmové bedne. Niektoré som na skus, po sfinalzovaní vane (ozvučnice), nastriekal hustejšou, latexovou, vodorozpustiteľnou farbou bieleho odtieňa, čím po zaschnutí vznikol efekt tzv. kože, podobne vypadali repráky na povrchu, ako sa robili čierne strechy na vozidlách. Latexová farba bola umývateľná saponátom, purom, apod. (Dnes sú dostať akrylátové farby.)

Predné čelo bolo z jemnej sieťky na laťovej šablóne nastriekanej acetónovou, matnou, čiernou farbou za ktorými presvitali obrysy osadených reprákov. Chalani (spolužiaci a spol.) sa išli pozabíjať, trhali mi finálne repráky od ruky za slušné chechtáky, lebo v tých časoch si nedostal v MO kvalitné, trojpásmové bedne hi-fi kvality s výkonom nad 50W sinus. Valašské prišlo s novinkou, boli to 50W basáky typu ARN s gumenou membránou, čo bol podpultový tovar, hit v úzkom profile, zrejme iba na export. Kupoval som ich cestou pražského hifi klubu na objednávku. Dosky rezané na mieru pre vaňu taktiež s dierami v čele určené pre repro mi nosil fotrík z Priemstavu, š.p., za fľašku, pre stolárov. Takmer nestačil vynášať dosky cez vrátnicu, bol to dobrý kšeft pre mňa osobne. Akurát trojpásmové výhybky so strmosťou 18dB na repro som prácne a ručne navíjal na malé, MGF cievky od pásky a osádzal zvitkovými kondíkmi na "pertinaxový plošák", čo ma zdržovalo.

Funguje to dobre. V drogerii to predavaju ako "magicka houba". Ziadnu magiu za tym nehladajte. Funguje to abrazivne. Material, s ktoreho je huba vyrobena je velmi pevny, akurat je vo forme peny a ked sa namoci, je to poddajne. Tym sa ale nenechajte oklamat a pouzivajte rukavice, inak si za chvilu obrusite aj kozu.

Pokad jsou na dýze fleky tak staří truhláři používali ocelovou drátěnku a dýhu tak zvaně přelízli.Nebyla to obyřejná drátěnka ale drátěnka s kterou se drátkovaly parkety.Finální efekt byl ucházející.Daly se s tím odstranit fleky po květináčích a podobně.Drátkovalo se po směru let.